Ettevõtluspoliitika eelnõu kommenteeris 20 asutust

27. august 2001, 11:51

Majandusministeeriumi välja töötatud ettevõtluspoliitika eelnõule saatis kommentaare ja muudatusettepanekuid ligi 20 institutsiooni.

Tehti ettepanek täpsustada dokumendi pealkirja ning vähemarenenud regioonide eelistamise põhimõtteid. Samuti rõhutati koostöö vajadust erinevate ministeeriumide ja ettevõtlusorganisatsioonide vahel ning viidati vajadusele selgemalt välja tuua FIE-de koht poliitika sihtgrupis.

Majandusministeeriumi majandusarengu osakonna väikeettevõtluse talituse juhataja kohusetäitja Pirko Konsa sõnul tehti üllatavalt palju väga põhjalikke ja detailseid ettepanekuid. ?See näitab, et huvi teema vastu on suur ning dokumendiga tutvuti väga põhjalikult,? ütles Konsa.

Majandusministeeriumi teatel olid kõik oma seisukohta väljendanud institutsioonid riiklike prioriteetide ja meetmetega põhimõtteliselt nõus.

Ministeerium arvestab tehtud täpsustavate märkuste ja ettepanekutega, viib muudatused sisse ning saadab eelnõu uuesti asjassepuutuvatele asutustele tutvumiseks.

Ettevõtluspoliitika eelnõu eesmärgiks on väikese ja keskmise suurusega ettevõtete konkurentsivõime tõstmise kaudu kaasa aidata jätkusuutlikule, sotsiaalselt ja regionaalselt tasakaalustatud majanduskasvule. Otseste eesmärkidena kavatsetakse soodustada ettevõtlikust ja uute töökohtade loomist ning tõsta Eesti ettevõtete
konkurentsivõimet.

Eelnõu määrab kindlaks riikliku ettevõtluse arendamise alase tegevuse raamistiku, eesmärgid ja toetusmeetmed aastani 2005. Lisaks antakse dokumendis ülevaade väike- ja keskmise suurusega ettevõtete rollist majanduses, antud ettevõtete probleemidest ja kitsaskohtadest ning nende toetamise vajalikkusest.

Eestis on tuhande elaniku kohta keskmiselt 21 ettevõtet. Eesti ettevõtlusalane aktiivsus on rohkem kui kaks korda väiksem Euroopa Liidu keskmisest, mis on 51,7 ettevõtet tuhande elaniku kohta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing