Bussipiraadid tõmbuvad ebaseaduslikust ärist tagasi

04. september 2001, 08:05

Bussifirma Taisto kevadel algatatud hinnasõda Tallinna?Tartu bussiliinil kahandas piraatbussijuhtide arvu enam kui kaks korda, kuna nad ei suuda sõiduteenust enam oluliselt odavamalt pakkuda, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Kui vanasti võis Tallinna-Tartu suunal piraatteenuse osutamisega tegelejaid olla umbes 40?50, siis praegu on neid alles jäänud hinnanguliselt pisut üle kümne,? lausus Eesti suurima bussifirma SEBE juhatuse esimees Toivo Leht.

Tema sõnul kahandas piraatteenuse osutajate arvu odavnenud bussipileti hind, millega tuli kevadel välja bussifirma Taisto. Pärast seda, kui Taisto langetas Tallinna?Tartu liinil piletihinna 50 kroonile, kadus piraatidele soodsaimalt liinilt enamik musta äri tegijaid.

Tallinna bussijaama operaatorfirma Cargobus juhatuse esimees Kalle Voogla lausus, et kuigi piraatteenuse osutajate arv on suve jooksul tublisti kahanenud, võib sügisel ennustada olukorra halvenemist. ?Kasvõi juba sellepärast, et reisijaid on seoses kooli algusega palju rohkem,? selgitas ta.

Kui Tallinna?Tartu suunal on piraatbussijuhtide arv vähenenud, siis teisel populaarsemal liinil Tallinn?Narva mitte. SEBE juhatuse esimehe Toivo Lehe sõnul on see tingitud asjaolust, et enamik piraatteenuse osutajatest on Ida-Virumaa töötud ja see on neile ainus elatusvahend. ?Reeglina sõidavad nad isiklike autodega ja nii uhkeid väikebusse kui Tartu liinil neil ei ole,? ütles Leht.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing