Börsiülevaade: Euroopa turge turgutab arvutigigantide ühinemine

04. september 2001, 09:26

Kahe USA suure arvutitootja Hewlett-Packardi ja Compaqi ühinemine on uudis, mis aitab täna Euroopa aktsiaturul eriti aga just tehnoloogiasektoril kirkamalt särada. Mõningast rahunemist võiks oodata ka kohalikult aktsiaturult.

Tallinna börs elas eile üle viimase aasta suurima languse. Aktsiaturu juhtaktsiad läbisid keskmiselt 3%se languse, Pro Kapitali <GR#EE.PRO> aktsia kukkus aga koguni 29%.

Pro Kapitali aktsia, millega enne börsilt lahkumist on võimalik alates eilsest veel 4 nädalat kaubelda, sulgus 42 kroonil ehk 29% madalamal tasemest millega aktsiaga viimati ehk 19. juulil kaubeldi.

Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia langes kõigi aegade ja Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia paari kuu madalaima tasemeni ehk siis vastavalt 52 ja 146,75 kroonini.

Kiire languse põhjust on väga raske välja tuua, kuna börsi mõjutada võivatest uudistest domineeris eile vaid suhteliselt positiivne Eesti majanduse teise kvartali majanduskasvu number.

Investeerimispanga Trigon Markets maakler Kaur Elviste ütles, et välisturud on pakkunud viimasel ajal mitmeid negatiivsed signaale.

Näiteks on USA tööstuslik keskmine Dow Jones indeks kukkunud läbi psühholoogilise 10 000 punkti taseme ja Euroopa turud on madalamal tasemel kui kevadise languse ajal. Tallinna börsi eilne langus oli lihtsalt nende sündmuste hiline reageering, tõdes Elviste.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing