Reformierakond ja Isamaaliit riius

07. september 2001, 08:06

Presidendi valijameeste valimine Tallinnas ja Tartus ajas eile teravalt tülli Isamaaliidu ja Reformierakonna, kes vastastikku võtsid üksteiselt kohti, kirjutab Eesti Päevaleht.

Valijameeste valimisõhtu alustuseks jättis Reformierakond Tartus Isamaaliidu ilma ühest valijamehe kohast. Tüli kandus edasi Tallinna volikogusse, kus mõlemad jäid lõpuks ilma ühest planeeritud valijamehe kohast.

Peaminister Mart Laari büroo juhataja, Isamaaliidu ühe juhi Andres Ammase sõnul provotseeris Reformierakond Tartus Isamaaliitu meelega. ?Mulle tundub, et Reformierakonna selline jõhker ja nahaalne käitumine loob kõik eeldused selleks, et Isamaaliit astuks Tartus koalitsioonist välja,? ütles Ammas. ?Reformierakonna käitumine oli meile väga ebameeldiv üllatus.?

Kolmikliidu kahe tugevama osapoole Isamaaliidu ja Reformierakonna tüli kasutas Tallinna volikogus ära Keskerakond, kes sai endale kaks valijamehe kohta. Kui kolmikliidu kokkulepped oleksid pidanud, oleks Keskerakond jäänud kohtadeta.

?Neil (kolmikliit ? toim.) oli välja mõeldud küll kaval, kuid läbimõtlemata plaan,? ütles Keskerakonna esimees ja Tallinna volikogu liige Edgar Savisaar. ?Arvan, et sisemised erimeelsused mängisid olulist rolli ning mõned isamaalased selle asemel, et hääletada Reformierakonna poolt, toetasid Keskerakonda.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing