Hetkekokkuvõte terroriaktist

12. september 2001, 16:18

Viimane tund uudistevallas on toonud teateid eri maade poliitkute koosistumistest, et arutada USA terrorilainega seonduvat ning samuti mitmeid terrorismivastaseid avaldusi. Erakorralisele istungile kogunesid EL välisministrid, NATO peasekretär Georges Robertson lubas ELi ja NATO tugevamat tegutsemist edaspidi, Moskva tegi ettepaneku kokku kutsuda G-8 terrorismivastane tippkohtumine.

Euroopa Komisjoni analüüsi kohaselt ei avalda USA vastu suunatud terroriakt ei avalda erilist mõju ei Ameerika ega Euroopa majandusele. USA väärtpaberijärelevalve juht avaldas lootust, et USA finantsturud avanevad juba homme ning suurt hinnalangust ei tule. Samas on etkel on Rootsis peatatud sadade USAga seotud aktsiafondide tehingud.

Eestis võib edasi lükkuda oktoobri lõpuks planeeritava EV eurovõlakirja emissiooni. See ei mõjuta rahandusministeeriumi teatel Eesti riigieelarvet, kuna emissiooni peamine eesmärk oleks olemasolevate laenude refinantseerimine.

Endiselt on teadmata terroriaktis hukkunute täpne koguarv, CNNi teatel võib hukkunuid olla umbes 10 000. Ohvritele on oma abi asunud pakkuma ka terroriaktsioonist puutmata jäänud suurkontsernid - Bertelsmann, Allianz ja Dow Chemical annetavad igaüks miljon dollarit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing