Maamaks võib kümnekordistuda

19. september 2001, 07:40

Pärast viieaastast pausi läbi viidud maa ümberhindamine tähendab maatükkide väärtuste kasvu Tallinnas, Pärnus ning mitmes rannikupiirkonnas, tuues kaasa maamaksu kuni kümnekordse tõusu, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Hetkel võin kinnitada, et maa väärtuse tõus puudutab eelkõige Tallinna linna ja sellega piirnevaid alasid ning Pärnu linna ja rannikupiirkondi. Eraldi rõhutaks siinkohal just Tallinnaga piirnevaid alasid, mis seni on jäänud tähelepanust kõrvale,? sõnas maa-ameti korralise hindamise projektijuht Aivar Tomson.

Kuna maksustamishind ehk maa turuväärtus võib erandjuhtudel tõusta kümme korda, siis on olemas võimalus, et ka maamaks mõnes piirkonnas kümme korda kerkib. ?See võimalus on küll pigem teoreetilist laadi, sest maamaksu suurus sõltub ka maksumäärast, mille suuruse kehtestavad kohalikud omavalitsused ja ilmselt omavalitsused ei talita nii rumalalt, et inimeste maksukoormus kümnekordseks kasvaks,? märkis Tomson.

?Silmas pidades seaduses sätestatud maksumäärade vahemikku on maamaksu tõus vältimatu Pärnu linnas ja rannikualadel. Tallinna ja sellega piirnevaid alasid puudutab see vaid osaliselt,? lisas Tomson.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing