Börsiülevaade: skeptilised Euroopa börsid ronivad ülespoole

24. september 2001, 09:27

Kuigi Euroopa turud on pärast möödunud nädala lõpu stabiliseerumist USA turgudel alustanud täna tõusuga ei näe maaklerid usku suureks optimismiks ning ennustavad aktsiaturgude kõikumise ja pessimismi jätkumist.

Turgudel oodatakse USA lööki terrorirünnaku vastu ning ei arvestata sellega, et stabiliseerumine tuleb veel niipea.

USA turu edasise languse hirmus vedasid Euroopa turud möödunud reedel kiiresse langusse ka Tallinna börsi, kus suurima löögi sai Hansapanga <GR#EE.HP> ja Norma <GR#EE.NORMA> aktsia.

Reedel musta masendusse sattunud Euroopa pangandussektori kõrval läbis Hansapanga aktsia ligi 5%se languse, sulgudes 131 kroonil ehk madalaimal tasemel pärast selle aasta aprilli algust.

Kuigi majanduse pikemaajalise regressiooni korral kardetakse hoobi saamist just pangandussektoris polnud börsidel reedel meeldivam ka teiste sektori aktsiatel.

Juba neljapäeval mõõduka müügisurve alla jäänud Norma veeti nädala viimasel päeval veelgi suuremasse miinusesse. Ohutusrihmade tootja sulgus 43,20 kroonil ehk 4,4% madalamal kui päev varem.

Negatiivsed uudised, mille peale reageeritakse üha emotsionaalsemalt, on muutunud investorid järjest pessimistlikumaks ja skeptilisemaks majanduse kiire kosumise suhtes.

Peamine tegur aktsiaturu tõusuleaitamiseks on praegu stabiilsuse saavutamine, mis on aga ebakindluse edasise jätkumise tõttu praegu teadmata perioodiks edasi lükatud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing