Börsiülevaade: Euroopa börsidel täna ostjaid ei nähta

27. september 2001, 09:34

Välisanalüütikute sõnul on praegu turul vaid tõusu mittetoetavaid uudiseid, mistõttu ei tohiks täna turul ostjaid eriti liikuda. Seda on tõestanud faktidega juba ka tänane hommik, kus Euroopa turud on kergelt allapoole liikumas.

Maaklerite sõnul on turul kadumas usk nn. kaitsvate aktsiate vastu kuna eile sai negatiivse tulevikuväljavaate väljaütlemise tõttu väga tugeva löögi energiatootja AES aktsia.

Eilne börsipäev Tallinnas möödus kõige rõõmsamalt Eesti Telekomi <GR#EE.ETL>
aktsiale, mis kerkis esimest korda viimase kahe ja poole nädala jooksul üle 50 krooni joone, sulgudes 51 kroonil ehk 6,8% kõrgemal kui päev varem.

?Eesti Telekomi aktsia tegi koos samasse sektorisse kuuluvate Ida-Euroopa sõpradega ilusa ralli?, kommenteeris eilset börsipäeva Trigon Marketsi maakler Kristel Kivinurm.

Ungari telekomifirma Matav lõpetas 5,0% ja Poola Tele-komuni-kacja 4,1% kõrgemal kui päev varem.

Väga aktiivseks kujunenud börsipäeva jooksul tunti eile sarnaselt teisipäevaga suuremat huvi Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia vastu, mis sulgus ligi veerandsaja mln suuruse käibe juures 135,25 kroonil ehk poolteist protsenti kõrgemal kui üleeile.

Kivinurme sõnul on Hansapank tänu Eesti ja Baltikumi headele makromajandusnäitajatele teiste pangandussektori ettevõtete kõrval kõrgelt hinnatud. Lisaks sellele lisab aktsiale atraktiivsust see, et panga laenukvaliteet on hea ning ettevõttel on korralik jaevõrk.

Samas ei jätnud ta ka hoiatamata, et makromajanduse muutumise korral on pangandussektor küllaltki haavatav.

Viimase kuu mahukaima ostuhuvi elas eile läbi ka Merko <GR#EE.MERKO>
aktsia, mis sulgus 38,70 kroonil ehk 7,2% kõrgemal viimasest sulgemistasemest. Suur osa eilsest tõusust langes aga selle arvele, et eile sulgus aktsia erinevalt viimasest korrast ostuääre asemel müügiäärel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing