Võru Autobaas tunnistati maakonna bussiliinide konkursil parimaks pakkujaks

27. september 2001, 09:28

Võru maavalitsus kuulutas eile maakonna bussiliinide riigihankekonkursi parimaks pakkujaks ASi Võru Autobaas, kirjutab Võrumaa Teataja.

Juhul kui Võru Autobaasiga leping sõlmitakse, ei peaks maavalitsuse majandusarenguosakonna juhataja kohusetäitja Raul Tohvi hinnagul tavasõitja jaoks midagi muutuma. ?Pileti hind ja liinivõrk peaksid samaks jääma,? arvas ta.

Raul Tohv ütles, et riigihankekonkursile laekunud kolmest pakkumisest tunnistas komisjon nõuetele vastavaks kaks. AS Taisto Bussid ei esitanud oma pakkumises sõidukilomeetri maksumuse hinda, mis Tohvi sõnul oli üks hindamiskriteeriumidest.

Kahe nädala eest avati kolme firma, ASi Taisto Bussid, ASi Võru Autobaas ja ASi Tarbus pakkumised. Raul Tohvi sõnul hinnati seda, palju küsitakse liinivedude teostamiseks dotatsiooni, kas firmal on varasem liinivedude teostamise kogemus, vedudeks kasutatavate busside vanust, hoolde- ja remondibaasi olemasolu, pileti hinda liinikilomeetri kohta ning piletimüügi korraldust.

Maavalitsus tellis enne konkursi väljakuulutamist Võru maakonna ühis- transpordisüsteemi analüüsi ja optimeerimiskava. ?OÜ Stratum analüüsi kohaselt on meie liinivõrk praegu optimaalne. Bussitransport on konservatiivne valdkond, üle 20 protsendi seda muuta ei tohiks,?ütles Tohv.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing