Minister Pärnoja palub Mõõdukaid end tagasi kutsuda

28. september 2001, 16:08

Majandusminister Mihkel Pärnoja esitas Mõõdukate juhatusele taotluse valitsusest lahkumiseks, teatas Mõõdukate pressiesindus.

Majandusminister Mihkel Pärnoja esitas täna Rahvaerakonna Mõõdukad juhatusele taotluse, milles küsib erakonnalt nõusolekut oma tagasiastumiseks.

?Pärast tõsist kaalumist olen otsustanud paluda Rahvaerakonna Mõõdukad juhatust nõustuda minu tagasiastumisega majandusministri ametikohalt,? kirjutas Pärnoja oma avalduses.

Pärnoja ütles täna ajakirjanikele, et sellise otsuseni viis teda avalikkuse teravdatud tähelepanu tema isiku, mitte aga ministeeriumi otsuste ja lahendamisel olevate probleemide vastu.

?Sellises olukorras pean tagasiastumist ainuvõimalikuks lahenduseks ja loodan, et RE Mõõdukad juhatus minu otsuse ka heaks kiidab.?

Majandusminister tunnistas, et ei tema ega ka tema kolleegid majandusministeeriumist ja Erastamisagentuurist ei suutnud avalikkusele selgitada Narva Elektrijaamade ja Eesti Raudtee erastamisprotsesside tagamaid ja olemust.

Pärnoja kinnitas, et ?valitsuse otsused kaasata Narva Elektrijaamade ja Eesti Raudtee omanikeringi välisinvestoreid olid õiged, möödapääsmatud ja vajalikud.? Ministri hinnangul veenduvad tulevikus ka tema kõige ägedamad kriitikud, et valitsuse langetatud otsused olid lõppkokkuvõttes möödapääsmatud.

Pärnoja väljendas lootust, et valitsus ja uus majandusminister jätkavad viimase kahe aasta vältel majandusministeeriumist alguse saanud initsiatiive - ettevõtluse tugistruktuuride arendamist, teadus- ja arendustegevuse toetamist ja regionaalseid tööhõiveprogramme. ?Olen kindel, et saan jätkata nende valdkondade arendamist Riigikogu liikmena,? lisas Pärnoja.

Erakonna juhatusele esitas Pärnoja oma avalduse põhjusel, et soovib oma otsusele ka erakonna toetust. ?Mõõdukad on mu valitsusse lähetanud, nendel tuleb mind ka tagasi kutsuda.?

Kui RE Mõõdukad juhatus Pärnoja otsuse heaks kiidab, esitab majandusminister tuleva nädala alguses ametliku tagasiastumispalve peaminister Mart Laarile.

Erakonna peasekretäri Tõnu Kõivu sõnul arutab Mõõdukate juhatus Pärnoja avaldust juba homme, laupäeval. Kõiv ei soovinud juhatuse võimalikku otsust ennustada, kuid pidas Pärnoja sammu ?inimlikult ja poliitiliselt mõistetavaks.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing