Planeering pakub Vabaduse väljakule trepi

28. september 2001, 08:37

Tallinna linnavalitsus otsustas uuesti avalikustada Vabaduse väljaku ja selle lähiümbruse detailplaneeringu, mille kohaselt saaks praegu parklana kasutatav pealinna esindusplats juurde maa-alusesse jalakäigualasse viiva laia trepi, kirjutab Postimees.

Arhitektide Andres Alveri, Tiit Trummali ja Veljo Kaasiku koostatud planeeringu järgi viiks trepp maa-alusele väikeste poodidega alale, mis tekiks praegugi Kaarli puiestee alt kulgeva jalakäijate tunneli laiendamisega.

Planeering muudab väljaku jalakäijatele mugavamaks, sest pärast tenniseväljakute asemele kavandatud maa-aluse autoparkla rajamist jääb väljak alates Jaani kirikust kuni Toompea tänavani ühes tasapinnas olevaks laiaks jalakäigualaks.

Alver märkis, et kuigi trepp võtaks enda alla tükikese ka vabariigi aastapäeva sõjaväeparaadina kasutatavast platsist, on sõjaväeringkonnad planeeringu heaks kiitnud, sest muudatus ei takista seal paraade läbi viimast.

Tallinna säästva arengu ja planeerimise ameti juhataja asetäitja Hain Karu ütles, et arhitektid on pärast planeeringu tagasisaamist seda pisut muutnud.

Nii on planeeringult kadunud autotunnel Kaarli puiestee alt, mis pidi olema üheks sissesõiduteeks tenniseväljakute asemele rajatavasse autoparklasse. Samuti on Karu sõnul vähendatud parkla suurust, mis nüüdsest on täies ulatuses ühel tasapinnal.

Muutunud on ka lähiajaloo muuseumi asupaik, mis oli kavandatud Toompea tänava ja Kaarli puiestee ristmiku tenniseväljakute poolsesse äärde, kuid on nüüd saanud endale koha teisele poole Toompea tänavat Kaitseliidu krundi kõrvale.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing