Riigikogu liige Vambo Kaal nõuab maa maksustamisel läbimõeldud lähenemist

Inno Tähismaa 25. oktoober 2001, 09:42

Riigikogu Mõõdukate fraktsiooni liige Vambo Kaal taotleb keskkonnaminister Heiki Kranichile saadetud kirjas maa hindamise seaduse muutmise kiireloomulist menetlemist valitsuse istungil tuleval teisipäeval.

Kaalu ettepaneku kohaselt võimaldaks seadusemuudatus lahendada maa korralise hindamise käigus tekkivad erimeelsused ning parandada riigi ja kohalike omavalitsuste tulude-kulude planeerimist.

Kehtiva seaduse kohaselt jääb kohalikel omavalitsustel novembri lõpus kehtestatavate maa uute maksustamishindade rakendamiseks ja jõustamiseks aega vaid üks kuu. Kaal peab tõenäoliseks, et maksustamisteemaliste vaidluste tõttu pole kuu ajaga võimalik kõiki probleeme lahendada, mistõttu ei tuleks hindamistulemusi jõustada mitte varem kui 1. veebruaril 2002, uute maksumäärade alusel hakataks aga maamaksu maksma alates 1. jaanuarist 2003.

?Olen veendunud, et maa korralise hindamise tulemuste kehtestamine kiirkorras, nagu see oli senini maa suhteliselt madala ja ühtlase hinna korral, ei ole võimalik,? seisab Kaalu kirjas keskkonnaministrile.

?Kiirustamine võib põhjustada maksumaksjate hulgas asjatuid pingeid ning võib kaasa tuua planeerimisraskusi riigile ja kohalikele omavalitsustele. Samuti annaks minu pakutav seadusemuudatus võimaluse järgmise aasta esimeses pooles vaadata läbi kogu maa maksustamise temaatika ja leida optimaalsed lahendused. Nii tekiks võimalus kõigil maksumaksjatel, omavalitsustel ja riigil õigeaegselt planeerida oma järgmise aasta maksukoormust ja -tulusid,? kirjutab Kaal.

Vambo Kaalu ettepanekule on väljendanud toetust ka Riigikogu Mõõdukate fraktsioon.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing