Pankade kiipkaart parandab plastraha turvalisust

25. oktoober 2001, 08:06

Järgmise aasta teisel poolel hakkavad Eesti pangad väljastama senistest magnetkaartidest märksaturvalisemaid ja laialdasemaid kasutusvõimalusi pakkuvaid kiipkaarte, kirjutab Postimees.

Protsessoriga varustatud maksekaartide ehk kiipkaartide kasutuselevõtt avab mitmeid uusi võimalusi kaardimaksete sooritamisel.

Tarbijatele kõige kasulikum ja tajutavam lisavõimalus on, et uut tüüpi kaardiga saab sooritada suurenat osa tehingutest ilma online-ühenduseta.

See võimaldab kokku hoida sidekulusid ja võtta enamiku maksete puhul kasutusele sarnaselt pangaautomaatidega PIN-kood. Seega on plastrahaga tulevikus võimalik osta ka väiksematest müügikohtadest.

Kiipkaardile jääb vähemalt esimeseks viieks aastaks ka magnetriba, mida saab kasutada seal, kus kiipkaarti töötlevad terminalid puuduvad.

Peamiseks kiipkaardi eeliseks on pankade IT-osakondade juhtide kinnitusel kahtlemata magnetkaartidest tunduvalt suurem turvalisus. Kui praegu on näiteks üsna laialt levinud kaartide magnetribadel sisalduva info skaneerimine, siis kiipkraardilt info kättesaamine vajab mitmeid kordi kallimaid seadmeid.

?Esimene makseautomaat, mis loeb kiipkaarte, peaks töökorras olema järgmise aasta alguses. Esimesed poed saavad kiipkaardilugejad ilmselt järgmise aasta lõpus, sest praegu puuduvad kassasüsteemide tegijatel nende toimimiseks vajalikud programmid,? rääkis Kaardikeskuse IT-osakonna juht Paavo Sild.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing