Vene ajakiri: Eesti kodakondsuse võib endale lihtsalt osta

07. november 2001, 13:23

Vene ajakiri Kommersant dengi reklaamib juba pool aastat võimalust osta Eesti, Läti, Leedu ja Prantsusmaa kodakondsust, teatas täna Läti ajaleht Neatkariga Riga Avize. Uudise vahendas EPL Online.

Ajakirjanikud helistasid reklaamis avaldatud telefoninumbril ning said teada, et Läti kodakondsuse saab osta 20 000 USA dollari eest ning selleks kulub kolm kuni kuus kuud.

Kuulutuses ei öelda otseselt, et kodakondsust võib osta raha eest, kuid märgitakse, et hinnad on mõistlikud ning kodakondsust saab omandada ilma vahendajateta.

Läti ajakirjanikele vastas vene keelt kõnelev mees, kes nimetas ennast Alekseiks. Aleksei kinnitas, et tema firma pakub tõepoolest võimalust saada Läti kodakondseks.
Mehe sõnul on Läti seadusandluses punkt, mida saab kasutada kodakondsuse saamiseks. Kogu protsess võtab aega kolm kuni kuus kuud.

Aleksei ei täpsustanud öeldut, selgitades, et ta räägib kõigest põhjalikult alles kohtumisel potentsiaalse kliendiga. Kodakondsuse saamiseks on vaja sünnitunnistust. Kõik dokumendid ja rahaasjad aetakse korda firma kontoris Pariisis.

Läti naturalisatsiooniameti direktor Eizenija Aldermane kinnitas vastuseks ajakirjanike järelepärimisele, et Läti kodakondsust ei ole võimalik selliselt saada. Iga taotluse vaatab läbi vähemalt seitse inimest ning pole tõenäoline, et nad on kõik äraostetavad.

Aldermane hinnangul võib tegemist olla kogenud sulidega või poliitilise trikiga, mille eesmärgiks on mustata Läti naturalisatsiooniametit ning migratsiooni- ja kodakondsusametit. 'Kui midagi sellist tõepoolest juhtub, on see tõenäoliselt seotud võltsitud passide müümisega,' rõhutas Aldermane.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing