Piletikontrollide vormiriietus kogub kapis kasutult tolmu

08. november 2001, 08:06

Ühissõidukikontrollide vormiriietusele kulutatud 100 000 krooni on taevasse visatud. Et kergemini jäneseid püüda, pole piletikontrollidel enam mundri kandmise kohustust, kirjutab SL Õhtuleht.

?Muidu me ei saa jäneseid kätte,? vastas trammis haarangus osalenud heledas jopes turske mees, kes pärast ametitunnuse küsimist põuest metall?etooni välja koukis.

Tallinna linnavalitsuse säästva arengu ja planeerimise ameti ühistranspordi osakonna spetsialist Jüri Miglai ütles, et ilma vormita avastavad kontrollid poole rohkem piletita sõitjaid kui tumesinistes ametijopedes. Ehkki linnapildis kohtab erariietes kontrolle, väitis Migali: kõik 30 tumesinist vormijopet on kasutuses.

Väite, et piletikontrollide ainus eesmärk on inimestelt trahviraha nõuda, mitte aga distsiplineerida sõitjaid pileteid ostma, lükkas Miglai ümber. ?Kontrollide eesmärk pole trahvida, vaid see, et linn saaks kätte ettenähtud piletitulud; et kõik ostaksid pileti ja mitte ainult siis, kui näevad kontrolli.?

Tänavu on Tallinna eelarve täienenud piletita sõidu trahvisummade varal 1,5 miljoni krooni võrra, ainuüksi oktoobris trahviti 600 000 krooni eest. Praegu on Tallinnas 35 piletikontrolli, Miglai sõnul tahetakse tööle võtta veel 5 inimest. Kontrolli brutopalk on 4000 krooni kuus, kella 18-22 töötavad kontrollid saavad lisatasu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing