General Motors pikendab 0-intressiga autode müüki

13. november 2001, 11:54

Suurim Ühendriikide autotootja General Motors pikendab oma sõidu- ja veoautode üliodavat liisingut järgmise aasta alguseni, mis vähendab aga tööstuse kasumimarginaali, kirjutab Financial Times.

Esmaspäeval avaldatud kavas põhjendab General Motors sammu sooviga luua ettevõtte ümber positiivne foon.

Olgu, kuidas on, aga kontsern on oma esialgsest kavast kõrvale kaldunud. 0-protsendiga liisingut pakutakse enamusele 2001 ja 2002 aasta mudelite 3-aastastele liisingutele, samal ajal kui 4- ja 5-aastase liisingu korral tuleb maksta kõrgemat intressi.

General Motorsi terrorirünnaku järgselt turule tulnud ning algselt 18.novembrini kestma pidanud 0-intressiga finantseerimisskeemi ruttasid turuosa kaotamise kartuses kiiresti järgima ka rivaalid Ford ja Chrysler.

Kuigi kampaania on olnud igati edukas ning uute autode müük on märkimisväärselt suurenenud, hoiatavad analüütikud, et rekordmüügi eest tuleb ettevõtetel maksta kõrget hinda. Nende hinnangul saavutatakse pragune müügitase tulevaste perioodide arvelt.

Ford ja Chrysler ei ole General Motorsi sooduskampaania pikendamise kavale veel vastanud. General Motorsi plaan näib olevat konkurentide raske valiku ette seadmine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing