Poed müüvad teadlikult võltsitud Gruusia veine

19. november 2001, 08:19

Eesti poed müüvad teadlikult tõelise Gruusia veini kaubamärgi all odavat valeveini, mille leviku vastu saavad võidelda vaid Gruusia enda veinitootjad, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Muidugi ma tean, et need ei ole ehtsad Gruusia veinid,? ütles Tallinna Kaubamajale kuuluva Selveri arendusjuht Igor Onenko avameelselt. ?Meil on ükskõik, kas nad on ehtsad või mitte. Peaasi, et neid ostetakse ja sellest teenime.?

Onenko kinnitusel ostavad inimesed Gruusia valeveini meelsasti, sest see on odav. ?Kindzmaraulit ja Khvanshkarad toodetakse nii vähe, et seda ei jätku Gruusia enesegi jaoks, aga samal ajal on terve idablokk ja endine Nõukogude Liit seda täis,? tõdes Onenko.

Selveri kauplused ostavad Gruusia libaveini hulgifirmadest Dekanter ja Lukeren.

?Toome Kindzmaraulit ja Khvanshkarad Bulgaariast,? tunnistas Dekanteri müügiesindaja.

Gruusia valeveinide ühe suurima maaletooja OÜ Lukereni esindajad ei soovinud selgitada, kust nemad seda ostavad.

Säästumarketi ostujuht Ivi Saar ütles korduvalt, et Gruusia valeveinide müük on kõigi seadustega kooskõlas. ?Kui kaubal on sertifikaat ja toode on kantud alkoholiregistrisse, ei ole meil mingit põhjust kahelda selle õigsuses.?

Veinitootjate liidu esindajana alkoholiregistri komisjoni kuuluv Aimar Kukk tunnistas olukorra absurdsust ja põhjendas seda Eesti alkoholipoliitika liberaalsusega. ?Veinimarkide ehtsusele vastavuse eelkontrolli Eestis peaaegu ei tehta,? tõdes ta.

Ehtsaid Gruusia veine saab Eestis näiteks Stockmannist. ?Eks see ole iga kaupmehe südametunnistuse küsimus, missuguseid veine ta pakub,? ütles Stockmanni müügikonsultant Urmas Gerndorf.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing