Kaugküttega liitujab Kohtla-Järvel suuri soojatarbijaid

20. november 2001, 13:10

AS Kohtla-Järve Soojuse kaugküttevõrguga on liitunud ja liitumas mitmed uued suured soojatarbijad.

Oktoobrikuust liitus kaugküttevõrguga Eesti Põlevkivi kontserni kuuluv AS Mäetehnika Jõhvis asuv toomisbaas, mis hakkab aastas tarbima kuni 7000 MWh
soojusenergiat.

Kaugkütet hakkab tarbima kevadel Ahtmes käivituv Baltika Gruppi kuuluv AS Virulane uus õmblustsehh. Õmblustsehh hakkab soojust tarbima 2002.a. märtsis. Praegu käivad soojustrassi ümberehitustööd uue kliendi soojusvõrguga liitumiseks.

14. novembril sõlmiti Kohtla-Järve linnavalitsuse ja AS Kohtla-Järve Soojus vahel liitumisleping Ahtme rajatava spordihoone kaugküttega varustamiseks. Kaugküttevõrguga liitumisel on investeeringuid vaja teha 140 000 krooni eest, s.o. muretseda soojussõlm. Liitumistasu AS Kohtla-Järve Soojus Ahtme spordihoonelt ei nõua.

AS Kohtla-Järve Soojus juhatuse esimehe Toomas Niinemäe sõnul näitavad värsked kaugküttevõrguga liitujad oma otsustega, et kaugküte on endiselt konkurentsivõimeline.
'Heameel on tõdeda, et uute objektide käikuandmisel teevad omanikud tõsisemat pikaajaliste halduskulude analüüsi, sellega ühtlasi tõstes ka oma ettevõtte konkurentsivõimet,' lisas Toomas Niinemäe.

AS Kohtla-Järve Soojus on Eesti suuruselt teine soojusvõrguettevõte, mis
varustab soojusenergiaga Kohtla-Järve ja Jõhvi linnade rohkem kui 60 000
eratarbijat ja 320 ettevõtet ja asutust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing