Tallinn ehitab koolistaadionit võõrale maale luba küsimata

20. november 2001, 08:33

Tallinna linn kinnitas Westholmi staadioni detailplaneeringu viis päeva enne, kui osaliselt ehituse alla jäävate maade õigusjärgsed omanikud said sellesse oma parandused teha, kirjutab Eesti Päevaleht.

Omanikud käisid 25. septembril staadioni detailplaneeringuga tutvumas, lisades sellele allkirjad oma parandustega.

?Kuid need parandused ei lugenud, sest juba 20. septembril oli säästva arengu ja planeerimise osakond staadioni ehitamiseks loa andnud. 21. septembril kinnitas sama amet OÜ R-Konsulti arhitekti Irina Raua koostatud spordiväljaku asendiplaani,? rääkis üks Paldiski maantee 5 ja 7 majavalduste omanikest. ?Nii et meie arvamust detailplaneeringu kohta küsis linn taas siis, kui kõik oli juba tegelikult otsustatud.?

Pärijad on esitanud Tallinna linna- ning halduskohtusse kaks hagi: üks staadioni ehituse peatamiseks ning teine linnapoolse kinnistuskande tühistamata jätmiseks.

Kuigi Harju maavalitsus on kuulutanud Westholmi kooli staadioni alla jäävate maade munitsipaliseerimise õigustühiseks, ei soostu linn oma otsust tühistama ja on nõus maad kompenseerima vaid EVPdes.

Tallinna maa-ameti munitsipaalosakonna juhataja Alo Brandt ütles, et linn tahab staadioni ehitamisega kindlasti lõpule jõuda ja muu on teisejärguline.

Maja koos maaga pärinud Vilipp Pärisoo nentis, et laste vastu ei taha nad astuda ja pärijatering mõistab, et staadionit on vaja.

?Kuid soovime õiglust ja ausat kompensatsiooni mitte EVPdes, vaid rahas,? lausus Pärisoo. ?Miljoneid lastakse tuulde ja meie oleme õigust taga nõudes ummikusse jõudnud. Pidime väga ebameeldiva ja kuluka kohtutee ette võtma.?

Maa pärijad või nende esindajad on oma õigustele kinnituse saanud Harju maavanemalt Orm Valtsonilt, maa-ameti peadirektorilt Kalev Kangurilt ja õiguskantsler Allar Jõksilt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing