MicroLinki Metroo võrk sai uue suurkliendi

22. november 2001, 10:08

Kolmapäeval kirjutasid MicroLink Online ja KPNQwest Estonia alla lepingule, mis võimaldab KPNQwestil edaspidi pakkuda oma klientidele teenuseid MicroLinki ülikiire Metroo Gigabit Ethernet võrgu baasil.

'KPNQwesti näol sai Metroo oma potentsiaalselt suurima kliendi,' ütles Metroo projektijuht Tõnu Teeveer. 'Võib öelda, et Metroo on ehitatud arvestusega, et tal jätkuks ressurssi ka nende vajaduste rahuldamiseks, millest meil täna veel aimugi ei ole. Tänu sellele on KPNQwesti ülikõrgete nõudmiste täitmine meile lihtne,' lisas Teeveer.

Firmade senine koostöö võimaldab MicroLink Online"il muuhulgas kasutada KPNQwesti andmeside välisühendusi. 'KPNQwesti andmesidevõrgud on oma mahult ja kvaliteedilt Euroopat katvate ja Euroopat Põhja-Ameerikaga siduvate sideressursside hulgas juhtpositsioonil. Seepärast valisime oma võrgu jätkuks Tallinnas just Metroo,' ütles KPNQwest Estonia juhataja Neeme Takis.

'Langetasime otsuse Metroo kasuks kahel põhjusel - Metroo lubab pakkuda tehnoloogiliselt uudseid teenuseid ning on parima hinna ja kvaliteedi suhtega transmissioonivõimalus Tallinnas,' ütles Takis.

Poolte kokkuleppel lepingu üksikasju ei avaldata.

MicroLink Online kuulub MicroLinki kommunikatsioonilahenduste divisjoni, kuhu kuuluvad veel DELFI Internet A/s Lätis ja DELFI Internet UAB Leedus. Divisjon on keskendunud interneti püsiühenduste, privaatvõrkude ja telekommunikatsioonilahenduste pakkumisele äriklientidele. Populaarseimate toodete hulka kuuluvad praegu Lätis interneti wireless-püsiühendus ja Eestis ülikiire andmesidevõrk Metroo. Juunis lõppenud majandusaastal oli divisjoni konsolideeritud käive 120 miljonit krooni. Divisjonis töötab kokku 121 inimest.

KPNQwest Estonia AS kuulub KPNQwest N.V. korporatsiooni peakorteriga Hollandis, kuhu kuuluvad rahvuslikud esindused 15 Euroopa riigis. KPNQwest globaalse magistraalvõrgu kogupikkus on 180 000 km, sellega on integreeritud tipptasemel andmekeskused. KPNQwesti konsolideeritud käive aastal 2000 oli 462 miljonit eurot. KPNQwest Estonia AS käive aastal 2000 oli 30,5 miljonit krooni, firmas töötab praegu 40 inimest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing