Börsiülevaade: 4 Eesti börsiettevõtet avaldavad täna oma majandustulemused

30. november 2001, 09:34

Kuna tänane päev on viimane avaldamaks oma kolmanda kvartali majandustulemusi, peaks see Tallinna börsil tulema küllalt värvirikas. Tänaseni on oma tulemuste avaldamisega venitanud nii Tallinna Kaubamaja, Farmaatsiatehas, Kalev kui XXL.

Pärast USA turu eilset tõusu ja Euroopa turgude avanemiseelset positiivsust ei tohiks ka kohalik turg enam täna langeda. Suurimad tõusuvõimalused on tehnoloogiasektoril.

Välisturgude ebastabiilsus hoidis eile löögi all kogu Tallinna aktsiaturgu. Ainsana oli märgatav ostuhuvi vaid vabaturul noteeritud erastamisväärtpaberi <GR#EE.EVP> vastu, mis tõusis 7% 66 sendi tasemeni.

Viimase 8,5 kuu kõrgeima tasemeni tõusnud EVP tundus tõusvat pea iga ostutehinguga, näidates seega üles väga madalat likviidsust.

Kohalike maaklerite sõnul võis EVP hind tõusta lihtsalt seetõttu, et keegi ostis väärtpabereid suuremat sorti ja kiiresti läbiviidava erastamistehingu tarvis. Juhul kui see nii on, võib nõudluse ärakukkumise tõttu EVP hind varsti ka samakiiret langust näidata.

Peale rahandusministeeriumi 19. novembril väljakäidud seaduseelnõud, mille kohaselt saab EVPsid kasutada kuni 1. juulini 2006 on väärtpaber aga sellegipoolest püsinud hästi pealpool 60 sendi piiri.

Viimaste nädalatega kiiresti tõusnud Tallinna börsi liideraktsiate eilse odavnemise taga oli maaklerite sõnul nii kasumivõtmine kui ka ebastabiilsuse kasv välisturgudel.

Veel teisipäeval 70 krooni peal sulgunud Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia lisas kolmapäevasele 2,5%le langusele eile veel 2,2% ning sulgus 66,75 kroonil.
Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia lõpetas 146,15 kroonil ehk 1,3% madalamal kui päev varem.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing