Rahandusministeerium: majanduskasv ületas ootusi

06. detsember 2001, 11:07

Kolmanda kvartali 4,9%ne kasv oli rahandusministeeriumi hinnangust veidi kiirem ning viitab suhteliselt soodsa arengu jätkumisele. Samas tuleb arvesse võtta, et tegemist on majanduskasvu esialgse hinnanguga, tegelik kasv võib osutuda madalamaks.

Kuigi välisnõudlus oli III kvartalis madal, toetas majanduse arengut eeldatavasti sisenõudluse püsimine. Hõive ja palkade korralik kasv hoidis üleval elanike ostujõudu. Kaupade jaemüük suurenes, samuti lubab impordi struktuur oletada, et on jätkunud investeeringute kasv.

Väliskaubanduse negatiivsed arengud (III kvartalis ekspordi langus 13,6%, impordi langus 3,4%) ei ole siiani avaldanud tugevat mõju majandusele tervikuna. Peamiselt on see tingitud asjaolust, et langus on toimunud töötluskaupade osas, mille lisandväärtus on väike. Majanduskasvu toetas suhteliselt stabiilne välisnõudlus normaalekspordi ning transporditeenuste osas. Positiivset mõju kasvule avaldasid ilmselt siseturuga seotud harude stabiilne areng ning jätkuv kasv põllumajandussektoris.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing