Bergmann sai täna uurijalt lõpliku süüdistuse

13. detsember 2001, 15:14

Eile vahistatud ERA Panga eksjuhile Andres Bergmannile esitati täna lõplik süüdistus kriminaalasjas, kus lisaks Bergmannile läbivad süüdistatavatena ka panga teised tippjuhid, ütles Bergmanni kaitsja, vandeadvokaat Tarmo Pilv.

Pilve sõnul tutvus ta täna koos Bergmanniga 20 lehekülje pikkuse süüdistusega. ?Bergmann andis allkirja, et ta on tutvunud süüdistusega,? ütles Pilv. ?Ütlusi Bergmann täna ei andnud.?

Pilve sõnul peeti Bergmann eile kahtlustatavana kinni seetõttu, et lõplikus süüdistuses on ka süüdistus selle eest, et Bergmann on väidetavalt eeluurimise ajal võltsinud kahes tsiviilasjas esitatud dokumente,? rääkis Tarmo Pilv ja lisas, et üks vaidlus puudutab ASi Pro Invest dokumente.

Pilve sõnul on viited võimalikule võltsimisele esitanud ERA Panga pankrotihaldureid esindav advokaadibüroo Raidla Partnerid. ?Viide on vaid sellele, et väidetavad dokumendid on ebalooglises seoses teiste dokumentidega,? rääkis Pilv. ?Igast asutusest võib leida dokumente, millel on ebaloogiline seos või ei ole üldse mingit seost teiste dokumentidega.?

Pilve kinnitusel arutab Tartu maakohus veel täna, kas rahuldada politsei taotlust võtta Bergmann pikemaks ajaks vahi alla või mitte. ?Seni on Bergmanni suhtes kohaldatud allkirja elukohast mittelahkumise kohta,? lisas Pilv.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing