EPL: Falcki juristid on üle päeva parkimisjänestega kohtus

15. jaanuar 2004, 08:18

Möödunud aasta kevadel Tallinnas parkimist korraldama hakanud Falck Eesti juristidel on autokasutajatega kuus keskmiselt 15 kohtuvaidlust.

Kuigi parkimise viivistasu vaidlustab vaid 3-4 inimest 1000st, ei ole parkimise eest tasumine firma andmetel viimase aastaga eriti paranenud, kirjutab Eesti Päevaleht.

Parkimise eest tasumata jätmise eest kohaldab Falck Eesti viivistasu 480 krooni, mida rahvasuus endiselt parkimistrahviks kutsutakse. Viivistasu maksmise otsus tehakse umbes 3000-4000 autokasutajale kuus.

?Vaidlustajate hulgas on palju neid, kes väidavad, et pole midagi valesti teinud,? ütles Falck Eesti avalike suhete direktor Indrek Lindsalu. ?Väike osa hakkab aga juba põhiseadusest pihta ning püüab asjale uut juriidilist tõlgendust anda. Mõni ütleb, et pole autoga antud kohas kunagi parkinud.?

Arvestades, et kõikide muude teemadega, v.a parkimine, käis Falck Eesti möödunud aastal kohtus kokku vaid kaks korda, siis on parkimisteenuse lisandumine kohtuasjade arvu hüppeliselt tõstnud. ?Parkimisasjades on meie võiduprotsent kohtus põhimõtteliselt sajale väga lähedal, vaid mõnel juhul oleme teinud ettepaneku mõni otsus tühistada,? ütles Lindsalu.

Turvafirma on kohtus vastamisi peamiselt liisingufirmade ja õigusbüroodega, kuid ka eraisikutega. Kui varem kippus liisitud autode parkimisnõuete eiramise trahv esimesena liisingufirmasse jõudma, siis nüüd jõuab see enamjaolt otse auto kasutaja kätte.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing