Maksu- ja tolliamet: Tartu Õlletehase tegevusloa peatamisest hoiatati ette

Inno Tähismaa 21. jaanuar 2004, 15:36

Maksu- ja tolliameti avalike suhete juhi Aivar Pau sõnul teatati Taru Õlletehase aktsiisilao tegevusloa peatamisest ette.

?Maksu- ja tolliamet ei tegutsenud antud juhtumil ette hoiatamata,? ütles Pau. ?Esimene kontrollkülastus aktsiisilattu toimus 13. jaanuaril ja teine 19. jaanuaril.? Tallinna tolliinspektuur saatis 13. jaanuaril toimunud kontrollkülastuse kohta ettevõttele 16. jaanuaril ka korralduse, milles olid loetletud lao tegevuse puudujäägid, samuti pandi nimetatud korraldusega aktsiisilaopidajale kohustus ilmuda Tallinna Tolliinspektuuri selgituste andmiseks puudujääkide kohta aktsiisilaos. Aktsiisilaopidajal oli peale esimest kontrollimist kuus päeva aega oma lao tegevus seadusega kooskõlla viia. Lisaks toimus Tartu Õlletehase logistikajuhiga maksu- ja tolliametis 19. jaanuaril arutelu kontrolli käigus avastatud puuduste üle.

Aktsiisilao tõsisem viga ei seisnenud Pau sõnul selles, et osa tollilao kaupa oli samas asuvas tavalises laos. Maksuhalduri otsuse kohaselt seisneb olulisim puudus selles, et ajutises aktsiisivabastuses olevat kaupa hoitakse väljaspool aktsiisilao territooriumi, ehk ajutises aktsiisivabastuses olev kaup (kaup, millelt maksud on tasumata) on lubatud vabasse ringlusesse.

Maksu- ja tolliamet ei saa Pau väitel nõustuda väitega nagu ilma eelneva ettekirjutuseta tegevusluba ära ei võetaks. Seadus ei sätesta tegevusloa peatamise eelsammuna ettekirjutuse tegemist. Kui aktsiisiladu ei vasta seaduse nõuetele või tuvastatakse rikkumisi, kuulub tegevusluba peatamisele. Antud juhul on tegemist mitme erineva seaduse punkti korduva rikkumisega.

Asjaoludest lähtudes kaalutles maksuhaldur enne tegevusloa peatamise otsust kontrollide käigus tuvastatud riskide olulisust. Mis puudutab eilset kontakti otsimist Aivar Rehega, siis Tartu Õlletehase esindaja suunati otse ametnike poole, kes antud valdkonna ja juhtumiga otseselt tegelevad, lisas Pau.

Pau sõnul ei ole maksu- ja tolliamet Tartu Õlletehaselt aktsiisilao tegevusluba ära võtnud. Seaduse kohaselt on esimene maksuhalduri poolne võimalik sanktsioon tegevusloa peatamine, mis tähendab enne tootmise ja ladustamise lõplikku keelamist võimaluse andmist tegevus seadusega kooskõlla viia nö peatamismenetlusega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing