Ka Norra kaalub piiranguid Ida-Euroopa tööjõule

02. veebruar 2004, 12:34

Norrast on saanud värskeim liige riikide seas, kus on käivitunud debatt kitsenduste seadmiseks Ida-Euroopast saabuvale tööjõule.

Norra valitsus ei ole veel ametlikku seisukohta võtnud, kas ka Norra peaks kehtestama Ida-Euroopa tööjõule üleminekuaja, kuid pärast Rootsi vastavat otsust ei ole ka Norra valitsusel ilmselt valikut, kirjutas Norra Dagsavisen. Rootsi peaminister Göran Persson teatas reedel, et Rootsi valitsus plaanib üleminekuaja kehtestamist.

?Surve Norrale oleks tohutu, kui Norra oleks ainus riik, kes mingeid piiranguid ei sea,? ütles Norra kohaliku omavalitsuse ja regionaalarengu minister Erna Solberg, andes mõista, et valitsus võtab küsimuse varsti uuesti vaatluse alla. Norra parlamendis oleks sellisele ettepanekule suur toetus, kirjutas leht.

Norra ei ole ELi liige, kuid peab avama oma tööturu vastavalt Euroopa ühtse majandusruumi (EEA) lepingule.

?Meil on hea meel, et Rootsis on kavas sellised piirangud sisse viia, me arvame, et Norra peaks minema sama teed. Kui valitsus ei järgi meie naabermaade eeskuju, oleks surve Norrale ja meie sotsiaalkindlustussüsteemile tohutu,? ütles Dagsavisenile Ellen Stensrud Norra ametiühingute konföderatsioonist.

Hiljuti otsustasid kitsenduste kasuks ka Taani ja Holland. Ainsatena ei ole piiranguid plaanis kehtestada Suurbritannial ja Iirimaal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing