Valitsus eraldas raha seoses Ookeani lõppenud pankrotiprotsessiga

05. veebruar 2004, 13:21

Kuna välispangad nõuavad RASi Ookean lõppenud pankrotiprotsessist saamata jäänud raha Eesti riigilt, eraldas valitsus täna 0,6 miljonit krooni õigusabi katteks.

Eesti riiki esindava omanimelise advokaadibüroo omaniku vandeadvokaadi Aivar Pilve sõnul ei ole neli korda Riigikohtus kaotajaks jäänud välispangad jätnud jonni ning on esitanud nõude Eesti riigi vastu. Asja hakkab menetlema Haagi Alaline Vahekohus.

Kaks Soome panka ja üks Saksamaa pank nõuvad Eesti riigilt üle 150 miljoni krooni ehk peaaegu sama palju, kui suures ulatuses jäi nende nõue Ookeani vastu rahuldamata.

Välispankade Oko Osuspankkien Keskuspankki OY, Sampo Bank PLC ja Ost-West Handelsbank AG nõue põhineb 1993. ja 1994. aastal Ookeani ja välispankade vahel sõlmitud garantii- ning pandilepingutel. Ookeani pankrotiprotsess lõppes lõpparuande kinnitamisega Tallinna ringkonnakohtus eelmise aasta märtsis.

Valitsus eraldas täna oma reservist Eesti riigi ja välispankade kohtumenetluse jätkamiseks rahvusvahelises vahekohtus kokku 0,6 miljonit krooni, millest umbes pool saab Advokaadibüroo Aivar Pilv õigusabi katteks ja teise poole saab partneriks kaasatav advokaadibüroo Euroopast.

?Lõplik valik välisadvokaadibüroo osas on veel tegemata,? rääkis Aivar Pilv ja lisas, et läbirääkimised käivad nelja-viie potentsiaalse partneriga.

Pilv ütles, et ta ei oska veel välispankade hagiavaldust kommenteerida, kuna pole seda kätte saanud. ?Sisuliselt peaks tegu olema sama nõudega, mis jäi Ookeani pankrotiprotsessis rahuldamata,? lausus Pilv. ?Arvestades rahvusvahelise arbitraaži praktikat, ei pruugi kohtuvaidlus Eesti riigi ja välispankade vahel sellel aastal lõppeda.?

Rahandusministeeriumi kinnitusel valiti Advokaadibüroo Aivar Pilv antud vaidluses riiki esindama seetõttu, et vandeadvokaat Aivar Pilv on hästi kursis üle seitsme aasta kestnud Ookeani pankrotiprotsessiga. ?Pilv kui riigi esindaja oli Ookeani pankrotitoimkonna esimees,? lisas rahandusministeeriumi avalike suhetete nõunik Annika Loigu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing