Lääne-Virumaa puidutööstuse Scanforesti kohal pankrotikirves

11. veebruar 2004, 14:16

Lääne-Viru maakohus arutab ülehomme puidutööstuse ASi Scanforest pankrotiavaldust, milles ettevõte palub välja kuulutada enda pankroti.

Kui kohus rahuldab Scanforesti avalduse, on tegu nii Lääne-Virumaa suurima pankrotiprotsessiga kui ka suurima hingusele mineva ettevõttega Eesti puidutööstussektoris.

Eelmise aasta sügisel finantsprobleemide tõttu saagimise ja hööveldamise lõpetanud Scanforesti kahes tsehhis töötas kokku 220 inimest, neist 200 Rakvere külje all Näpis ja 20 Raplamaal Purilas. Scanforest on viimasel kolmel aastal veidi üle saja miljoni krooni suuruste käivete juures tootnud kahjumit.

Eelmise aasta septembri lõpus Scanforesti saneerijaks kutsutud Elmo Puideti sõnul algatas ta pankrotiprotsessi pärast seda, kui oli selge, et firma välisomanikud ei anna puidutööstuse jätkamiseks vajalikku käiberaha. ?Ma ei saanud enam tarnijaid tühjade lubadustega toita,? põhjendas Puidet pankrotiavalduse vajalikkust.

Juhtimiskonsultatsioonifirmas PW Partnerite ASis partnerina töötav Puidet kinnitas, et see on nende firmale esimene kogemus, kus saneeritava firma omaniku tugi kaob ära ning ettevõte seetõttu pankrotistub.

Puidet ei soostunud enne kohtuistungit täpsustada ettevõtte võlgade suurust. Scanforesti 2002. aasta 30. juunil lõppenud aastaaruande kohaselt oli firmal pikaajalisi kohustusi pankade ees veidi üle 30 miljoni krooni ning lühiajaliste kohustuste maht ületas 50 miljoni piiri.

?Võlgade suurusjärk 80 miljonit krooni on enam-vähem sama, ainult et pika- ja lühiajaliste võlgade struktuur on muutunud,? jäi Elmo Puidet napisõnaliseks, lisades, et suurimad võlausaldajad on Sampo Pank ja maksuamet.

Scanforesti omanik on AS Scanforest Grupp, mis kuulub täielikult välisomanikele: Inglise investeerimispangale, USA investeerimisfondidele ning inglastest erainvestoritele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing