Börsiülevaade: Neivelt näeb Baltikumi pankadele Euroopa Liidus kiireimat kasvu

05. märts 2004, 10:04

Hansapanga juhatuse esimees Indrek Neivelt näeb laienevad Euroopa Liidus kiireimat kasvu Baltikumi pankadele, kirjutas uudisteagentuur Bloomberg.

Hansapanga juhatuse esimehe Indrek Neivelti sõnul kasvavad Baltikumi pangad laienevas ELis kõige kiiremini kuna arvutiseerimine on kärpinud nii üld- kui ka personalikulusid.

Hansapanga aktsia hinnale peaks Baltikumi suurima panga juhi positiivse sisuga sõnavõtt toetust andma. Eile sulgus aktsia Tallinna börsil 0,64%, 370,04 kroonile. Veebruari alguses saavutatud rekordist (379,74 krooni) on puudu alla 10 krooni ehk veidi üle 2,6 protsendi.

?Baltikumil on Euroopas kiireim kasvupotentsiaal,? ütles Neivelt intervjuus Bloombergile. Tema sõnul on pangandus paljuski tehnoloogiamahukas ära ja töötamine efektiivsemalt on konkurentsieeliseks.?

Lääne-Euroopa suunalise vabakaubanduse, laenumahtude ligi 30protsendise tõusu , intressimarginaalide languse ja ELi keskmiselt suurem usaldatavus pangakaartide ja internetiteenuste suhtes peaksid aitama Baltikumi pankadel teenida rekordkasumeid.

Neivelt ütles intervjuus, et sellel aastal saavutab Hansapank varem seatud finantseesmärgid (maksude eelne kasumi kasv 10 protsenti, omakapitalitootlus vähemalt 20 protsenti ja tulu-kulu suhe alla 50 protsendi).

Neivelt ütles intervjuus, et intressimarginaalid on Baltikumis juba väga madalad ja edasist langust ta ei eelda. ?Eelmisel aastal langesid marginaalid Baltikumis tugevalt. Parimate kinnisvaralaenude intressid on 1,2 protsendipunkti üle Libori, Soomes on see näitaja 0,8 protsendipunkti,? lausus ta. ?Arvestades suhtelist riski on marginaalid juba liiga madalad ja me ei eelda täiendavaid langusi.?

Venemaal on Hansapanga üksus saavutanud liisingufirmade edetabelis juba kolmanda koha, seda pärast vaid 18kuulist tegutsemist. Hetkel moodustab kogu Venemaaga seotud risk 5 protsenti varadest, lähiaastatel ei tohiks see ületada 10 protsendi piiri. ?Praeguste intressimäärade tõttu on pangandustegevus seal väga kallis ja me tahame keskenduda oma klientide finantseerimisele,? ütles Neivelt Venemaa suunalist tegevust kommenteerides. ?Me ei ütle aga ei võimalikele ostudele või panga loomisele seal, kuna pikaajaliselt vajame me Venemaalt ka deposiite.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing