PM: Riigikogu keskfraktsioon võib sattuda parteis isolatsiooni

23. märts 2004, 08:07

Kui Riigikogu keskfraktsioon valib esimeheks Sven Mikseri ja asespiikri kandidaadiks Peeter Kreitzbergi, võib kannatada fraktsiooni koostöö partei juhatusega.

Keskerakonna juhatuses heaks kiidetud fraktsioonijuhi kandidaat Vilja Savisaar väljendas arusaamatust, miks Mikser ja Kreitzberg erakonna juhatuses nädal tagasi olnud hääletamisel oma kandidatuuri taandasid. Ilma juhatuse toetuseta puudub neil tema hinnangul mandaat tegutsemiseks, kirjutab Postimees.

Savisaare arvates pole selles midagi imelikku, et ta kandideerib fraktsiooni esimeheks, vaatamata oponentide vastuväidetele, et niiviisi muutub erakonna juhtimine perekondlikuks.

«Ega ma siis hakka kellegi arusaamade pärast oma abielu lahutama,» pareeris Savisaar ajakirjanduses esitatud süüdistusi. «Ma ei ole nagunii saanud töötada teatud ametikohtadel Tallinnas ja nüüd ma siis ei tohi ka parteis karjääri teha ainuüksi sellepärast, et ma olen juhuslikult Edgar Savisaare abikaasa.»

Peeter Kreitzbergi kinnitusel esitatakse fraktsiooni esimehe kandidaadiks kindlasti ka Sven Mikser, keda ta hindas isikuomadustelt sobivamaks liidriks kui Vilja Savisaart.

Kreitzberg ise kandideerib tõenäoliselt Riigikogu asespiikriks, kuid lõpliku otsuse lubas ta langetada homme hommikul enne fraktsiooni koosolekut.

Oma suhteid ja edasisi koostöövõimalusi Keskerakonna juhatusega ei hinnanud Kreitzberg hetkel kõige soodsamaks.

«Meie suhted on olnud tavaliselt paremad kui praegu,» nentis Kreitzberg. «Ma arvan, et selle põhjuseks on praegu ennekõike erakonna esimees, sest just tema kujundab juhatuses suurema osa inimeste suhtumist.»

Lisaks Kreitzbergile ja erakonna juhatuse poolt esitatud Enn Eesmaale lubas fraktsioonisisesel hääletusel Riigikogu asespiikri kohale pürgida ka Siiri Oviir.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing