EPL: Maksuamet soovitab vähem tõmmelda

30. märts 2004, 08:05

Maksumaksjad on nõutud, miks maksu- ja tolliamet viivitab enam makstud tulumaksu tagastamisega isegi pärast seda, kui on esitatud nõutavad lisadokumendid.

Amet hakkab lisadokumente läbi vaatama aprillis ning soovitab inimestel vähem tõmmelda, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Kannatage, ärge tõmmelge, teiega võetakse ühendust,? vastas maksuameti teenindusosakonna juhataja Reet Reismaa küsimusele, mida öelda nendele, kes ei ole ühel või teisel põhjusel raha tagasi saanud. Ta lisas, et kunagi ei saa olla nii, et 31. märtsiks on kõik raha tagasi saanud.

Maksuamet on deklaratsioonide infolehtedel palunud inimestel esitada nädala jooksul vajalikud lisatõendid. Reismaa sõnul lükkub laekunud tõendite andmebaasi sisestamine suures osas järgmisesse kuusse, sest sel kuul tegeldakse veel deklaratsioonide vastuvõtmisega. Selle tulemusena võivad isegi kuu aega tagasi vajalikud lisatõendid esitanud maksumaksjad veel täna näha deklaratsiooni infolehel veateadet.

?See on hämamine,? ütles maksumaksja Toivo Siitam. Ta esitas maksuameti palvel juba kuu aega tagasi oma firma palgaandmed, sest maksuameti väitel ei ühtinud eeltäidetud deklaratsioonis olevad andmed ameti informatsiooniga. Siitam ei mõista, kuidas saavad andmed eeltäidetud deklaratsioonis valed olla ning miks maksuamet viivitab talle umbes 8000 krooni tagasimaksmisega, esitades järjest uusi nõudmisi. Hiljaaegu avastas ta, et peab esitama veel ka oma laenude kohta lisadokumendid.

?Ühel päeval antakse ühte, teisel teist informatsiooni. Suurelt lubatakse kähku raha tagasi anda, kuid tehku siis selgeks ka, milline on kord, et mõlemad pooled saaksid asjas orienteeruda,? ütles Siitam. Tema sõnul on maksumaksjad nõus maksuametit abistama, kuid ei tea, mismoodi seda parem teha on.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing