Tallinn otsustab homme liitumise säästva arengu hartaga

06. aprill 2004, 12:27

Tallinna linnavalitsus otsustab homsel istungil Tallinna liitumise Ålborgi ehk Euroopa linnade ja muude omavalitsusüksuste säästva arengutee valiku hartaga.

Liitumisega tunnustab Tallinn vajadust lähtuda oma tegevuses jätkusuutlikest otsustest, mis tagaks linna harmoonilise ja keskkonnasõbraliku arengu.

Abilinnapea Toomas Vitsuti sõnul võtavad kõik hartaga liitunud linnad kohustuse järgida seal toodud laiapõhjalisi põhimõtteid, mis on aluseks linna jätkusuutlikule arengule. 'Võetavad kohustused ei ole üle jõu käivad ühelegi linnale, kus on kindel soov saavutada harmooniline areng loodus- ja tehiskeskkonna vahel,' ütles Vitsut.

Seni on keskkonnakaitse Tallinnas olnud suhteliselt tahaplaanile jäetud. Harta põhimõtted ning koostöövõrgustik, millega liitutakse on hea lähtebaas keskkonnakaitse positsiooni parandamisel.

Hartaga liitunud linnadel on võimalus osaleda erinevatel diskussioonidel jätkusuutliku arengu tendentsidest, õppida teistelt ja anda oma kogemusi teistele. Liitunud linnu seob ka võimalus leida üksteise seast partnereid oma jätkusuutliku arengu tagamiseks erinevate projektide kaudu.

Hartaga on liitunud hetkel 2030 linna. Ålborgi harta on koostatud Taanis, Ålborgis, 27. mail 1994. aastal. Ålborgi harta on ellu kutsutud vajadusest teadvustada linnade ja omavalitsusüksuste rolli elukeskkonna jätkusuutlikul arengul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing