Paikuse Jäätmekäitlusekeskus suurendab osakapitali

22. aprill 2004, 12:26

Täna otsustasid Pärnu linna ja Paikuse valla esindajad teha ettepanekud teistele kohalikele omavalitsustele jäätmekäitluskeskuses osalemiseks.

Senises osanikud, kelleks on Pärnu linn ja Paikuse vald, otsustasid realiseerida 20 protsenti osakapitalist ning teha vastavad ettepanekud volikogudele osakapitali suurendamiseks. Riikliku jäätmekava kohaselt on rajatav Paikuse jäätmekäitluskeskus mõeldud regionaalnsena, teenindamaks Pärnu Maakonna ja sellega piirnevate valdade elanikke.

Rahvusvahelise hanked Paikuse Jäätmekäitluskeskuse rajamiseks ja projektijuhtimisfirma leidmiseks on välja kuulutatud ja EL Delegatsioon on hanked heaks kiitnud. Hankelepingud loodetakse sõlmida selle aasta juunis või juulis ning Jäätmekäitluskeskus peab valmima aastal 2006.

Pärnu lähedale Paikusele tuleb kaasaegne ja Euroopa Liidu direktiividele vastav jäätmekäitluskeskus 5,1 hektarilise ladestusalaga, sorteerimisliiniga, jäätmete liigiti kogumise jaamadega, vastava tehnikaga ning infrastruktuuriga. Paikuse prügila valmides suletakse normidele mittevastav Pärnu prügila.

Jäätmekäitlusekeskuse rahastamine toimub Euroopa Liidu ISPA programmi, Eesti riigi abirahadega ning OÜ Paikuse Jäätmekäitluskeskuse poolt võetava laenuga. Projekti kogumaksumus on 8,7 miljonit eurot.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing