Börsiülevaade: Norma suutis hinnataset hoida

22. aprill 2004, 15:21

Eile analüütikute ootustest nigelama kvartalitulemuse avaldanud Norma aktsia suutis täna vaikselt börsipäeva mööda saata ja oma hinda hoida.

Väärtpaberi päevakäibeks kujunes täna vaid veidi üle 300 000 krooni. Väärtpaber sulgus 109,84 kroonil ehk 0,3% plussis.

Arvestades kohaliku turu ebalikviidsust ja investorite aeglust võib oodata veel paar päeva enne kui lõplikult kinnitada kvartalitulemuste mõju turvarakiseid tootva firma aktsiatele. Hetkel on tunda, et suurt mõju kvartalitulemus ja nõrk Venemaa suunaline müük ühele parimale Tallinna börsi dividendimaksjale ei avalda.

Ka ülejäänud turg oli sarnaselt Normaga ülimalt passiive ja tegudevaene.
Igavalt liikus Baltika, mis teatas eile õhtul esimese kvartalikasumi pärast 2002. aasta neljandat kvartalit ja viimase seitsme kvartali suurimast kvartaalsest käibekasvust. Tubli käibekasvu taga oli Baltika vanade brändide - Baltmani ja CHR/Evermeni korralik kasv. Viimastel aastatel kõvasti rõhku pandud Montoni kaubamärgi all müüdavate rõivaste müügikasv on samas pidurdunud.

Ehkki aktsia sulgus 7,4% kõrgemal kui kolmapäeval (22,69 kroonil) on suuresti selle taga aktsia suur ostu- ja müüginoteeringute vahe. Ka käive jäi rõivatootjal õige nigelaks, küündides vaid 24 000 kroonini.

Börsipäeva lõpupoole kerge müügisurvega pihta saanud Hansapanga aktsia taandus päevaga 1,1%, sulgudes 414,64 kroonil.

Eesti Telekomi aktsia jätkas juba kuuendat päeva TeliaSonera ülevõtmispakkumise juures kõikumist. Aktsia lõpetas 120,48 kroonil, langedes päevaga 0,4%.
Käive oli aktsial viimase poole kuu parim (19,5 mln krooni), mille tulemusena võib oletada, et osa investoreid on otsustanud mõningaks ajaks kinninaelutatud aktsiast lahkuda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing