PM: Kutseõpe saab poolemiljardilise rahasüsti

07. mai 2004, 08:07

Valitsus otsustas eile, missugused kutse- ja kõrgkoolid saavad järgmise kolme aastaga ligi 550 miljonit krooni Euroopa Liidu ja Eesti riigi raha.

Euroopa Liidu tõukefondidest tuleb Eesti kutse- ja kõrgkoolide kordategemiseks 437 miljonit krooni, millele riik ja kohalikud omavalitsused lisavad 109 miljonit. Lõviosa rahast läheb kutseharidusse ? kümme kutsekooli saavad ühtekokku ligi 375 miljonit ning kaks noortekeskust ligi 27 miljonit krooni. Lisaks saavad raha Tartu Ülikooli Narva kolled? ja Tallinna Tehnikakõrgkool, kirjutab Postimees.

«See annab otsese tõuke koolide edendamiseks, et seal ei peaks enam õppetingimuste pärast häbenema ning õpe vastaks tööandjate ootustele ja Eesti majanduse vajadustele,» lausus haridus- ja teadusminister Toivo Maimets eile pärast valitsuse istungit.

Rahasaajate seas on kolm Tallinna kutsekooli, suured Narva, Pärnumaa, Tartu ja Võrumaa kutseõppekeskused, samuti Kuressaare ametikool, Türi tehnika- ja maamajanduskool ning Luua metsakool.

Samas jäid rahasaajate hulgast napilt välja näiteks Viljandi ühendatud kutsekeskkool ning Rakvere kutsekeskkool.

Viljandi kooli direktori kohusetäitja Heiki Raudla ütles, et on rahajagamises pettunud, sest see paneb koolid ebavõrdsesse konkurentsi. Tema sõnul jäi talle arusaamatuks ka see, miks rahajagajad eelistasid näiteks Luua kooli.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing