EPL: Alkoholimüügi keeld sunniks kaupmehi seadust väänama

12. mai 2004, 08:09

Alkoholipoodide omanikud nuputavad, kuidas pärast öise müügi keelu jõustumist äri jätkata, üks võimalus on alkoholi laenutamine.

Eesti Päevalehele kirjeldas ühe Tallinna suurima alkoholipoodide keti omanikke ideed hakata öise jaemüügi keelustamise järel alkoholi rentima. Ettevõtja sõnul on ta konsulteerinud juristidega, kes on kinnitanud, et piisavalt osava rendisüsteemi rakendamise korral saaks poekett öösiti alkoholimüüki jätkata.

?See on seaduse järgi hoopis teine tehing ning ei kvalifitseeru tavalise ostu-müügitehingu alla. Ma olen täiesti kindel, et mingisuguse aja jooksul on võimalik niiviisi öösiti alkoholimüüki jätkata,? rääkis ettevõtja.

Eesti Päevalehele tutvustatud idee järgi ei erineks niisugune skeem sisuliselt millegi poolest praegusest viinaostust.

Skeemi kohaselt rendiks inimene poest näiteks pudeli viina ja maksaks selle eest tagatisraha. Uuendusena sõlmiks müüja ostjaga rendilepingu, et ostja on kohustatud ?rendiviina? tagasi tooma. Kui ta seda ei tee, siis jääb tagatisraha poele. Eesti Päevalehte konsulteerinud spetsialistide hinnangul ei pruugi aga selline uitplaan olla rakendatav, sest tehingu tegelik eesmärk oleks liiga läbinähtav.

Küll aga oleks juristide arvates seadusetühimikku arvestades võimalik avada viinalaenukontor. Sellisel juhul tuleks viina soovijaga vormistada laenuleping, milles saaks fikseerida ka intressi. Sama pidasid juristid laenutehinguid liiga keerukaks.

Tõenäolisemalt võetakse öise alkoholimüügi jätkamiseks tarvitusele praegu näiteks Haapsalus toimiv skeem. Seal tegutseb keset linna Pauli pubi, kust saab ka öisel ajal, hoolimata linnas kehtivast alkoholikeelust, osta viina ja õlut. Pubist saab alkoholi poehinnaga, ainus erinevus, mis öist alkoholiostu päevasest eristab, seisneb lahtikorgitud pudelis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing