Soome Post ostis kolm ettevõtet Balti riikides

13. mai 2004, 10:04

Suomen Posti Oyj ostis eile Eesti, Läti ja Leedu elektroonse dokumendimenetluse ja massväljatrükiga tegelevad ettevõtted.

Suomen Posti Oyj omandas eile Rootsi postiettevõtte Posten Sverige AB tütarettevõttele Swedgiro AB kuulunud Eesti, Läti ja Leedu juhtiva elektroonse dokumendimenetluse ja massväljatrükiga tegelevad ettevõtted, teatas ettevõte.

Tehing toetab Suomen Posti strateegiat pakkuda Läänemere äärsetes riikides elektroonset andmehaldust, arveldust ja dokumentide massväljatrüki teenuseid.

Suomen Posti Oyj omandas Eestis ettevõtte Eesti Maksekeskuse AS, Lätis ettevõtte A/S Nacionalais Maksajumu Centrs ja Leedus ettevõtte Nacionalinis atsikaitymo centras UAB. Ostutehingu järel saab Suomen Posti juurde lisakäivet 11 miljonit eurot.

Läti konkurentsiamet soovis, et Suomen Posti müüks 49 protsenti ettevõttes SIA Latvijas Elektroniskais Pasts. Suomen Posti järgib seda soovi.

Ostetud ettevõtted on oma maades turuliidrid dokumentide massväljatrüki, elektroonse dokumendimenetluse ja e-arvete töötlemise alal, vastavaid teenuseid osutatakse telekommunikatsioonioperaatoreile, energeetikaettevõtetele ja pankadele. Kolm Baltikumi ettevõtet suurendavad ka otsearvelduse rolli enda teenuste seas.

Eestis omab Suomen Posti Oyj 49 protsenti ASis Eesti Elektronpost, mis jääb Suomen Posti sidusettevõtteks ka peale jõustunud ostutehingut.

Suomen Posti Oyj elektroonse kommunikatsiooni äriüksus on spetsialiseerunud massväljatrükile, elektronarveldusele, andmehaldusele ja otsepostitusele. 1300 inimesele tööd andev äriüksus tegutseb kaheksas riigis: Soomes, Rootsis, Norras, Taanis, Saksamaal, Eestis, Lätis, Leedus. Soomes töötab äriüksuse all kaks ettevõtet, Atkos ja Elma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing