Delli turuosa tõus ei päästnud aktsiat

14. mai 2004, 10:06

Delli 22% kvartaalne kasumikasv ja turuosa tõus ei varjutanud investorite muret osade arvutijuppide kallinemise pärast. Aktsia langes järelkauplemises 3%.

Maailma suurim arvutitootja <GR#US.DELL> teatas, et aprillis kasvasid kulud arvutimälule ning hoolimata käibe prognoositust suuremast kasvust hoidis see kasumit kasvamast, kirjutab uudisteagentuur Reuters.

?Kõrgem dünaamiline muutmälu (DRAM) kallinemine kasvatas Delli kulusid aprills ühiku kohta umbes 10 dollarit prognoositust enam,? ütles Delli finantsjuht Jim Schneider. ?Mälu hinnad on stabiliseerumas ja loodetavasti pole need teises kvartalis enam selliseks probleemiks,? lisas ta.

Enamus oma käibest arvutite müügist teeniv Dell teates, et firma kasvatas turuosa printerite turul. Kompanii teatas, et tutvustab varsti printereid, mis maksavad vaid kolmandikku konkurentide omast.

Delli esimese kvartali (lõppes 30. aprillil) kasum ulatus 731 mln dollarini (0,28 dollarit aktsia kohta), kasvades aastataguse ajaga võrreldes 23%.
Käive kasvas 9,53 miljardilt 11,54 miljardi dollarini. Möödunud kuu alguses ootas Dell kvartaliks veel 11,4 mld dollarist käivet.

Otse tarbijatele tooteid müüv Dell sai kasu arvutikomponentide hinnalangusest, kuna firmal pole sellised laovarusid nagu ta lähimal konkurendil Hewlett-Packard.Samas komponentide hinnatõusu tõttu kaob Dellil eelis ja kõrgemad hinnad võivad lüüa firma kasumit, samas kui firma konkurendid saavad lattu toodetud kaupa realiseerida.

?Inimesed ootasid käibe kasvuga ka veidi paremat kasumit, mida nad aga ei saanud,? ütles Les Santiago analüütik Piper Jaffrey.

Teiseks kvartaliks ootab Dell 11,7 mld dollarist käivet ja 0,29 dollarist kasumit aktsia kohta. Reuters Research andmeil olid analüütikute keskmised ootused 11,59 mld dollari ja 0,29 dollari peal.

Delli aktsia langes regulaarsel kauplemissessioonil Nasdaqi börsil 1,8% ning on odavnenud järelkauplemises veel 3,1% ning vajunud 34,70 dollarini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing