Tööhõive suurendamise tegevuskava jõuab täna Tallinna volikokku

27. mai 2004, 09:47

Täna otsustab linnvolikogu kas kinnitada Tallinna tööhõive suurendamise programm aastateks 2005-2007.

Programmi eesmärgiks on sihipäraselt ja terviklikult tegeleda tööhõive suurendamise ja tööpuuduse vähendamisega pealinnas, teatas Raepress.

Ettevõtlusamet on koostanud Tallinna tööhõive suurendamise programmi, võttes aluseks ettevõtlusameti tellimusel valminud uuringud ning kohtumised ja konsultatsioonid Tööturuameti, Tallinna Tööhõiveameti ja ettevõtete esindajatega.

Tallinna abilinnapea Toomas Vitsuti sõnul on programmi põhieesmärkideks püstitatud uute töökohtade loomine, töötute konkurentsivõime ning ettevõtlusaktiivsuse suurendamine ja töötuse ennetamine.

Uute töökohtade loomiseks kavatseb linn soodustada uute ettevõtete rajamist, taotleda munitsipaalomandisse tootmise arendamiseks sobivaid reformimata riigimaid, rajada uusi tööstusalasid ja tööstusparke jne. Pilootprojektina ehitatakse välja Lasnamäe Tondiraba Tööstuspark.

Ühtlasi selgitab linn välja, milliste linna poolt pakutavate avalike teenuste ja linna allasutuste puhul on võimalik värvata töötajaid töötute hulgast ning luua nn. sotsiaalsed töökohad.

Töötute konkurentsivõime suurendamiseks näeb programm ette töötute erialaste oskuste täiendamist. Ettevõtlusameti juhataja Kairi Teniste sõnul on juba suuremate eraettevõtete initsiatiivil loodud või loomisel esimesed õppekeskused uute töötajate väljaõpetamiseks vastavalt tööandja vajadustele.

'Suure töötusega piirkondades rajatakse töötute aktiviseerimiskeskused, mille peamised tegevused oleksid karjäärinõustamine ja abi uue töökoha leidmisel, täiend- või ümberõppe vajaduste väljaselgitamine ning vajadusel ka keeleõppe korraldamine,' märkis Teniste.

Töötuse ennetamiseks plaanib linn tõhustada koostööd tööandjate ja erialaliitudega, pakkuda kutse- ja karjäärinõustamist põhikooli ja gümnaasiumi noortele ning luua munitsipaalkoole. Juba käesoleval sügisel alustab õppetööd Kopli ametikool, kus erialade valikul on arvestatud eeskätt nõudlust tööturul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing