Oracle kasumit kergitas andmebaaside tarkvara müük

16. juuni 2004, 09:46

Maailma suuruselt kolmanda tarkvaratootja Oracle majandusaasta neljanda kvartali kasum ulatus tänu andmebaaside tarkvara nõudluse kasvule 990 mln dollarini.

31. mail lõppenud kvartali kasum aktsia kohta tõusis möödunud aastaga võrreldes 0,03 dollarit ning ulatus 0,19 dollarini, ületades analüüsikeskus Thomson First Call andmeil analüütikute keskmist prognoosi penni võrra.

Tarkvaratootja kvartalikäive ulatus 3,08 miljardi dollarini ehk 9% parema tulemuseni kui aasta eest. Ettevõtte juhatuse esimees Jeff Henley prognoosis märtsis lõppenud kvartali käibeks kuni 3,12 miljardit dollarit ja kasumiks 0,18 dollarit aktsia kohta.

Terve majandusaasta käive ulatus 10,16 miljardi dollarini ning kasum 0,50 dollarini aktsia kohta.

Andmebaaside müük annab 80% Oracle käibest. Uudisteagentuur Bloomberg sõnul püüab ettevõtte tegevjuht Larry Ellison seetõttu pressida läbi PeopleSoftile tehtud 7,7 miljardi dollarist suurust vaenulikku ülevõtmispakkumist, et vähendada oma sõltuvust andmebaaside müügist. Oracle on öelnud, et ta tahab hakata tarkvaraturul rivaalitsema Microsofti ja IBMga.

?Oracle andmebaaside müük on endiselt ettevõtte peamine rikkus,? ütles Sanford C. Bernstein Co analüütik Charles Di Bona, kes näeb et ettevõtte aktsial on parem tõusupotentsiaal kui turul tervikuna.

Oracle soovib parandada veelgi oma majandustulemusi ning ühendada endaga üks tugevamaid rivaale Peoplesoft ja võib-olla ka teisi tarkvarafirmasid, kirjutab uudisteagentuur Reuters.

?Me arvame, et me suudame Peoplesofti endaga ühendada nii, et see ei ole meie jaoks liiga suureks takistuseks teha midagi muud,? ütles Jeff Henley.
Oracle on Henley sõnul pakkunud Peoplesofti eest 7,7 miljardit dollarit ning võib järgmise aasta jooksul teatada veel mõnest muust mitme miljardi suurusest ülevõtmispakkumisest. Võimalikke ülevõtmiskandidaatidena on analüütikud välja pakkunud firmasid BEA Systems, Siebel Systems ja Mercury Interactive.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing