USA börsid: majanduskasvu number pani pead kratsima

28. juuni 2004, 09:08

Prognoositust nõrgem esimese kvartali majanduskasvu näitaja saatis reedel USA kvaliteetaktsiad langusse. Tehnoloogiasektor püsis seevastu aga tugev.

Raskekahurväe liikumisi kajastav Dow Jones tööstuskeskmine langes reedel 0,7%, sulgudes 10371 punktil. Peamiselt tehnoloogiasektorit jälgiv Nasdaqi koondindeks kosus seevastu 0,5% ning peatus 2025 punktil.

USA kaubandusministeerium teatas reede hommikul, et riigi sisemajanduse kogutoodang (SKT) kasvas esimeses kvartalis 3,9%, jäädes sellega alla analüütikute ootustele kes ootasid, et tulemus kattub esialgselt väljakäidud 4,4% suuruse numbriga.

SKT alandamise taga olid prognoositust suuremad impordimahud ja väiksemad tarbijate kulutused. Mõnevõrra tõusid kaubandusministeeriumi teatel ka ekspordinumbrid.

Investoreid tegi ümbervaadatud number nõutuks. Ühtede arvates võiks madalam majanduskasv tähendada nõrgemat inflatsioonisurvet ja mõõdukamaid intressimäärasid, teised aga väljendasid nõrgemaks jäänud majandusnäitajate pärast muret.

Samas aga ei pandud kahtluse alla aga seda, et USA keskpank jätab homme-ülehomme peetaval istungil intressimäärad 0,25% võrra tõstmata.

?Ma arvan, et poole-protsendine intressitõus on nüüd päevakorrast maas,? ütles uudisteagentuurile Reuters Gartmore Separate Accounts tegevjuht Daniel Portanova. ?Ning ma arvan, et turg tunneb ennast pärast veerand protsendist intressitõusu rahulolevalt,? lisas Portanova.

USA keskpanga istungi ja Iraagis võimu üleminemise eelõhtul oli kauplemisaktiivsus turgudel vaikne.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing