EPL: Inglise kolledž sai loa kesklinna ujulaga spordikompleks ehitada

01. juuli 2004, 08:47

Dilemmas 70aastane pärn või uus ujula jäi teisipäeval võitjaks ujula, sest nii otsustati inglise kolledži ja linna esindajate koosolekul.

?Küsimus oli selles, kas üks puu või lastele sportimisvõimalus. Asendame selle puu ja loodame, et puuteema on lõpuks päevakorrast maas,? ütles Tallinna inglise kolledži projektijuht Madis Kareda Eesti Päevalehele.

734 õpilasega koolil pole oma võimlat, samuti napib kesklinnas lastele ujumiskohti. Kool soovib Vabaduse väljaku servale, Pärnu mnt 13/Estonia pst 10 asuva koolihoone õuele, mida praegu kasutatakse parklana, rajada spordikeskuse kahe spordisaali, ujula ja avaliku veekeskusega.

Keskkonnakaitsjates, kuid ka arhitektides tekitas kevadel pahameelt plaanitava kompleksi Pärnu maantee äärde ulatuv, kahe korruse kõrgustel sammastel seisev vaskplekist osa, mille rajamise korral tuleb pärn maha võtta. Kevadel seiskas see spordikompleksi arenduse.

Uuemas kavas on juurdeehitust pisut tagasi tõmmatud, kuid pärna see ei päästa.

?Uut ujulat on kesklinnas väga vaja. Kuna linn müüs maha Endla tänav 4 maja, mille basseini mitu kesklinna kooli ujumistundideks kasutasid, siis oleme hätta jäämas kohustusliku ujumisõpetuse võimaldamisega,? nentis Pentus. Mahavõetav puu tuleb hinnata ning selle summa eest peab kooli sihtasutus linnaosavalitsuse määratud kohta uusi puid istutama.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing