Looduskaitseühendused soovivad keskkonnaministeeriumi heakskiitu

27. juuli 2004, 09:35

Looduskaitseühendused soovivad, et Saaremaa süvasadama kokkuleppes osaleks ka keskkonnaministeerium, kes on aga seisukohal, et teda läbirääkimised ei puuduta.

Eestimaa Looduse Fond (ELF), Eesti Roheline Liikumine (ERL) ja Tallinna Sadam on suulisele kokkuleppele jõudnud keskkonnaküsimustes ja põhimõtetes, mida järgides võiks alustada Saaremaa süvasadama ehitustegevusega.

Arvestades aga seni Saaremaa sadama rajamisel ilmnenud tugevaid riiklikke ja poliitilisi huvisid, leiavad looduskaitseühendused, et kõnealuse plaanitava kirjaliku kokkuleppe peaks kolmanda poolena heaks kiitma ka keskkonnaministeerium, kellega ELFil ja ERLil on praegu pooleli sadamat puudutav kohtuvaidlus.

Kui keskkonnaministeerium kokkuleppes ei osale, jäävad mitmed looduskaitsjatele põhimõttelised küsimused lahenduseta ning jätkuvalt kohtu otsustada. See muudab omakorda Tallinna Sadama ja looduskaitsjate vahelise kokkuleppe ERLi ja ELFi jaoks poolikuks ja kokkulepe jääb piisava tagatiseta.

Keskkonnaministeerium on seni seisukohal, et ministeeriumi ELFi, ERLi ja Tallinna Sadama vahelised läbirääkimised ei puuduta, ega pole läbirääkimistel osalenud. Looduskaitseühendused ootavad siiski keskkonnaministeeriumi juhtkonna tasemel kolmanda poolena läbirääkimistele.

ELF ja ERL vaidlustasid märtsis keskkonnaministri poolt sadama KMH aruande heakskiidu ning vee erikasutusloa. Vee erikasutusloa tingimused polnud kaebajate meelest piisavad keskkonnaohutu ehitustegevuse alustamiseks ning ei puudutanud asjakohaselt ka sadama opereerimise tingimusi.

Tallinna Halduskohus jättis 9. juunil 2004.a. kaebused rahuldamata, leides, et keskkonnaminister ning -ministeerium tegutsesid vaidlusaluseid akte andes õiguspäraselt. ELF ja ERL kaebasid 8. juulil kohtuotsuse edasi Tallinna Ringkonnakohtusse.

Viimase kuu jooksul on ELF, ERL ja Tallinna Sadam pidanud läbirääkimisi kõiki pooli rahuldava kokkuleppe saavutamiseks Saaremaa sadama küsimuses ja jõudnud ka ühistele seisukohtadele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing