Hansapank rakendab pangatehingute kaitseks PIN-kalkulaatorit

30. juuli 2004, 12:44

Eraklientidel tuleb alates septembrist maksete tegemiseks hanza.netis üle 25000 kr päevas kasutada PIN-kalkulaatorit või ID-kaarti.

Sama limiidi ulatuses telefonipanga operaatorteenuse kasutamiseks on vaja PIN-kalkulaatorit, teatas Hansapank.

Äriklientidel tuleb Telehansa.netis kasutada PIN-kalkulaatorit või ID-kaarti kindlasti juhul kui nende päevalimiit ületab 50 000 krooni.

PIN-kalkulaatori pakkumine klientidele on üks osa elektrooniliste kanalite kasutamise turvalisuse tõstmiseks rakendatavatest vahenditest. Hansapank soovitab oma tehingulimiidid ja autentimisvahendid üle vaadata kõigil klientidel.

Kuni 25 000 limiidi korral saab jätkata maksete tegemist paroolikaardiga, väiksem limiit hakkab 1. septembrist automaatselt kehtima ka neile klientidele, kes endale PIN-kalkulaatorit või ID-kaarti ei võta.

'Infotehnoloogia areng annab meie käsutusse pidevalt uusi võimalusi, aga suurendab ka riske, mille vastu tuleb ennast kaitsta,' lausus Hansapanga Grupi e-panganduse valdkonnajuht Olari Ilison. 'Pangana teeme kõik kõrge turvalisuse tagamiseks oma kanalites, kuid oluline roll jääb ka igale arvutikasutajale endale - jälgida, et oleks olemas tulemüürid, viirusetõrjeprogrammid ja muu. Samuti tuleks valida enda kontole reaalselt vajaminevad tehingulimiidid,' rääkis ta.

Soovides suurendada hanza.neti kasutamise turvalisust ja arvestada klientidelt saadud tagasisidet, tuli Hansapank juunis välja uue hanza.neti versiooniga. Ühe olulisema turvalisuse tõstmiseks tehtud muudatusena on vaja pärast makse sisestamist see ka kinnitada, sisestades parooli oma paroolikaardilt.

PIN-kalkulaatori ja ID-kaardi kui turvalisemate autentimisvahendite kasutamisel mitmekordset paroolide sisestamist vaja ei ole. Kasutades PIN-kalkulaatorit, küsitakse internetipanka sisenejalt kasutajatunnust ja püsiparooli - kalkulaatori poolt genereeritud 8numbrilist parooli. ID-kaardiga sisenedes tuleb sisestada kasutajatunnus, püsiparool ja ID-kaardi PIN-kood.

PIN-kalkulaatori soetamine maksab klientide jaoks 100 krooni, mis on alla poole kalkulaatori tegelikust maksumusest, ülejäänu tasub Hansapank. Kalkulaatori ja ID-kaardi kohta saab lähemalt lugeda hanza.netist (www.hanza.net).

1. septembriks aeguvad ka Hoiupanga poolt välja antud Interneti-panga paroolilehed ja -kaardid, need saab tänapäevaste autentimisvahendite vastu välja vahetada igas Hansapanga kontoris. Kliendid, kelle maksete limiidid on nimetatud vahemikus või kes kasutavad vananenud autentimisvahendeid, on saanud pangalt ka vastava infokirja.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing