EPL: Odavast bussireisist võib kujuneda õudusunenägu

04. august 2004, 08:54

Mitmed bussiga Euroopas kultuurireisil käinud kaebavad reisifirmade ebakompetentse teeninduse ja lubaduste täitmata jätmise üle.

Eriti palju pretensioone on pälvinud firma Viru Reisid.

Äsja Viru Reisidega Londoni?Pariisi turneelt naasnud õpetajanna Ave tunnistas Eesti Päevalehele, et reisi järel hingelise tasakaalu tagasi saamine võtab tal veel päevi. ?Bussireisi valimine tähendas seda, et sõidame puhkama, aga puhkusest võis ainult unistada,? ütles ta.

Lubatud reisijuht lahkus Tallinnas bussist pärast reisijatega sõitlemist, puhkajatele jäi abiks vaid giidiõpilane. Kogu teekonna vältel tuli peamiselt poistekoorist koosneval seltskonnal taluda hiljem lennukiga järele sõitnud reisijuhi sõimu ja kamandamist.

?Inimesed palusid, et tehtaks mingi poepeatus ? toidutagavarad olid läbi. Kuid enesele märkamata jõudsime hotellini,? lausus pettunud naine. ?Enne seda peeti bussis moraaliloeng, kuidas inimesed tegelikult ei lähegi toitu ostma, vaid ostavad õlut ja veini. Mõtlesin vaid, et kus ma olen: taevas halasta, kui mingi inimene loeb ette ostunimekirja!?

Objektidel reisijuht grupiga tavaliselt kaasas ei käinud, seetõttu tuli Avel endal teinekord juhtimine üle võtta.

Sama firmaga Itaalias käinud Janeki reisimuljete juurde kuulusid lagunev buss ja purjus juhid. ?Pidime sõitma Vesuuvi juurde, aga Roomas lagunes buss ära, nii et edasi sõita ei saanud,? ütles ta. ?Sel ajal, kui meie Roomas ringi vaatasime, pidid bussijuhid bussi parandama. Selgus aga, et selle asemel olid nad napsu võtnud.?

Reisiportaal trip.ee kasutajad nimetavad Viru Reisidega sõitmist ekstreemturismiks:

Giid ei osanud küll riikide kohta eriti midagi rääkida. Reisikavas oli kirjas, et peame ühe öö bussis veetma, kuid tegelikult olime kolm ööd, ja kahel ööl jõudsime öömajale alles kella kahe-kolme paiku. Ära jäid reisikavades lubatud Viini ooper, raekoda, parlamendihoone, St Stephani katedraal, Monaco botaanikaaed.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing