PM: Res Publica loobub loosungist "Murrame läbi!"

12. august 2004, 08:25

Res Publica loobub europarlamendi valimistel kaotuse toonud loosungist «Murrame läbi!», kirjutab Postimees.

?Kuuldused matustest on... ülevõimendatud. Selleks ei ole põhjust. Siin on nõnda, et tegija teeb alati vigu. Aga ma arvan, et need on vead, mida saab parandada. Tähtis on neid mitte korrata,? rääkis peaminister Juhan Parts.

Ta nimetas vigadena korraga liiga paljude suurte asjade ettevõtmist, oponentide kriitika alahindamist ja Euroopa Parlamendi valimiskampaania rõhuasetust.

Peaminister ei arva, et riigi või valitsemise poliitikas on tehtud nii põhimõttelisi vigu, et oleks vaja midagi muuta.

Rea Publica valib Partsi sõnul uueks loosungiks töise koostöö, mida märgib kõige täpsemalt uudissõna «lõimumine». ?Selle parim näide on kahjuks lausa märkamatuks jäänud Eesti ühinemine Euroopa vahetuskursi mehhanismiga. See on Euroopa lõimumise üks edukamaid projekte' ütles ta.

Parts ütles, et Res Publica jääb paremtsentristlikuks erakonnaks. ?Maha tuleb aga raputada need võõrad suled, millega mõned meie poliitikud on andnud alust Res Publicat ehtida või mida ka oponendid on püüdnud meile külge kleepida.?

Partsi sõnul pole mõtet tegeleda valitsusremondiga, sest selleks pole vajadust. ?Kindlasti tuleb valitsuskoostööd parandada. Kui aga valitsuse toetuspinda on võimalik laiendada sotsiaalliberaalide kaasamisega, oleks see Eestile kasulik. Ent siin on nii, et kõik sõltub partneritest,? ütles ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing