Tallinn ostab maja toimetulekuraskustes linlastele

Inno Tähismaa 18. august 2004, 12:04

Linnavalitsus võttis tänasel istungil vastu korralduse osta elamu, kuhu elamumajandusamet rajab tänavu üürieluasemed toimetulekuraskustes linlastele.

Elamu valmib 12,6 miljoni krooniga, selle aadress on Tuulemaa 6, teatas Tallinna linnavalitsuse pressibüroo.

'Igal inimesel on õigus kodule,' põhjendas abilinnapea Kaia Jäppinen linna otsust pressiteate vahendusel. 'Ühelt poolt ei suuda turg täna pakkuda piisaval arvul üüripindu, rääkimata soodsa üürimääraga eluasemetest, teisalt ei suuda paljud inimesed ka liiga väikeste palkade, sissetulekute või ka töö puudumise tõttu osta või üürida turult eluaset ning seetõttu on nii linna ja ka riigi kohus kindlustada raskustes olevatele inimestele peavari.'

Majja hakkab linn suunama eelkõige neid linnaelanikke, kes on munitsipaaleluasemete pikaajalised üürivõlglased. Lisaks hakkab maja toimima manööverpinnana linlaste jaoks, kes on oma kodu kaotanud erakorraliste sündmuste nagu tulekahju või eluaseme varisemisohu tõttu.

Majaelanikud hakkavad maksma sümboolset üüritasu, mis jääb oluliselt alla linna uutes munitsipaal- või sotsiaalmajades kehtivale üürimäärale.

OÜ Patiks poolt koostatud eskiisprojekti järgi saab pärast vastavate ümberehituste teostamist hoonesse majutada kokku 282 inimest, ühte tuppa võib korraga paigutada kuni kolm inimest. Igale korrusele on planeeritud kaks sanitaarsõlmede blokki ja kaks kööki ning üks ruum järelvaatajale või teenindavale personalile.

Maja peaks Jäppineni sõnul valmima veel sel aastal, raha maja renoveerimiseks on üle 11 miljoni krooni. Tuulemaa tänav 6 hoone on nelja põhikorruse ja keldrikorrusega elamu, mille üldpindala on 3427,1 m².

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing