EPL: Audentese ülikool võtab õppemaksu kuu kaupa

25. august 2004, 08:02

Alates käesoleva aasta sügisest saab Audenteses Eestis esmakordselt tasuda ülikooli õppemaksu kuu kaupa.

Seni oli tudengitel seda võimalik teha vaid aasta või poolaasta kaupa, mõnes koolis ka korra kvartalis, kirjutab Eesti Päevaleht.

Audentese ülikooli õppeprorektori Merle Varendi sõnul hakati eelmisel õppeaastal mõtlema õppemaksu tasumise erinevatele võimalustele ja üks idee oli rakendada igakuist õppemaksu tasumist, mis on tudengilegi taskukohasem. Ka psühholoogiliselt on kergem maksta väiksemaid summasid.

?Oleme sellega testperioodil vähendanud oluliselt ka võlglaste probleemi. Kogemus näitas, et maksedistsipliin paranes tublisti,? ütles Varendi.

Sel aastal käivitatakse projekt täismahus. Eelmisel õppeaastal kasutas umbes 10 protsenti tudengeid seda võimalust ja vormistas lepingu ümber.

Tallinna tehnikaülikool ja Eesti põllumajandusülikool vähemalt sel aastal oma süsteemi muuta ei kavatse.

Tallinna tehnikaülikoolis saab õppemaksu tasuda poolaasta kaupa, selgus vestlusest vastuvõtu ja üliõpilastalituse juhataja Aime Pihtiga. Neil käib õppemaksu arvestus ainepunkti alusel ja senises süsteemis ei ole lihtne muudatusi teha.

Eesti põllumajandusülikooli (EPMÜ) õppeosakonna spetsialisti Viljo Vabriti sõnul toimub õppemaksu tasumine poolaasta kaupa.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing