EPL: Microsofti asepresidendi sõnul ei oska Eesti firmad arvuteid kasutada

27. august 2004, 07:45

Microsofti asepresidendi Jan Mühlfeiti sõnul kasutavad Eesti ettevõtted arvuteid ainult raamatupidamiseks või e-posti saatmiseks ja vastuvõtmiseks.

?Eesti suuremate firmade areng on viimastel aastatel selles vallas olnud väga kiire ja nad töötavad juba lääne firmadega samal tasemel. Väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted ei oska aga tehnoloogilisi kanaleid oma äris kasutada, samas on just nemad majanduskasvu tekitamisel kriitilise tähtsusega. Olukorra parandamiseks on vaja valitsuse, IT-firmade ja muude ettevõtete tihedamat koostööd,? ütles Mühlfeit Eesti Päevalehele.

Mühlfeiti sõnul arvatakse ilmselt, et interneti kasutamine pole turvaline ning seetõttu ei arendata ka selles kanalis müügitegevust ega suhtlust teiste firmadega.

?See on imelik, sest Eesti tehnoloogiline tase on märkimisväärne. Siin on 400 000 ID-kaarti, digitaalallkirja andmine on imelihtne, pargitakse mobiilselt ning tuludeklaratsiooni täites ei pea rahatagastust ootama 5-6 nädalat, nagu Saksamaal,? rääkis Mühlfeit.

Microsofti ja Eesti valitsuse vahel sõlmitava lepingu kohta ütles Mühlfeit, et teda ja Bill Gatesi vaimustas Eesti valmisolek sellist lepingut sõlmida. ?Eesti on väike kõrgelt arenenud turg, kus saaksime edukalt läbi viia pilootprojekte, enne kui uute lahendustega suurtele turgudele, näiteks Poolasse või Ungarisse siseneme,? lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing