Savisaar: Vitsuti umbusaldajad toetavad salatehinguid

16. september 2004, 17:42

Linnapea Edgar Savisaar esines täna volikogus jõulise avaldusega erakonnakaaslasest abilinnapea Toomas Vitsuti kaitseks.

Toomas Vitsuti umbusaldamiseks esitas eelnõu Respublica fraktsioon. Savisaare sõnul tuleb Vitsutile hoopis tänu avaldada linnale kahjuliku salatehingu nurjamise eest.

'Kas Vitsut oli see, kes tahtis müüa Diagnostikakeskuse aktsiaid? Kas Vitsut tahtis jätta ettevõtte kassasse 9 miljonit krooni kasumit? Kas Vitsut püüdis avalikuks tulnud salatehingu arutelu linnavalitsuses pidurdada,' küsis Savisaar.

'Vastupidi. Just Vitsut oli see kes esitas eelnõu aktsiate tagasiostuks, mille poolt volikogu nii üksmeelselt hääletas,' nentis Savisaar.

'Umbusalduseelnõu on kirjaoskamatu. Jutt tagasiostu summaks vajaliku 9 miljoni asemel 16st miljonist on rumal jutt. Eelisostu õigust saab kasutada täpselt samadel tingimustel millega aktsiad müüdi. Meie pole ettevõtte hilisemate tehingute osapool ning ei saa kuni aktsiate laekumiseni linnale hinnata vahepealsete tehingute seaduslikkust,' ütles Savisaar. Tund aega tagasi aktsiad veel linnale polnud laekunud, kuid see võib toimuda veel homse päeva jooksul.

Salatehingu nurjanud Vitsuti süüdlaseks tegemine meenutas Savisaarele Rein Langi juhtumit volikogu eelmises koosseisus kui julgelt 21. kooli hiiglaslike kulutuste vastu astunud Langi taheti justkui raha raiskamises süüdlaseks teha ning umbusaldada. Kuritarvituste peataja taheti teha süüdlaseks.

'Hindan kõrgelt Toomas Vitsuti printsipiaalsust Diagnostikakeskuse müügitehingu nurjamisel. Hääletades aga tema umbusalduse poolt toetaks Respublica tegelikult salatehinguid, Seetõttu kutsun teid üles Vitsutit usaldama,' lõpetas Savisaar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing